POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Lukáš Vogeltanz má k výhře Českého poháru ve snowkitingu dobře nakročeno

Po závodě Snowkite Masters je tu další výzva pro Oxbow ridera Lukáše Vogeltanze. Tentokrát na domácí půdě. Třídílná série Českého poháru ve Snowkitingu 2013 odstartovala v sobotu 19.ledna 2013 v Rýžovišti na Vysočině. Pro Lukáše dopadla vítězně.

Český pohár ve Snowkitingu pořádá Česká kitová federace. První závod se konal o víkendu 19. - 20.1. 2013 na Vysočině. Na závodě se sešli domácí kiterské špičky i nadějní nováči z řad snowboardistů i lyžařů. Nechyběly ani ženy, které předváděly obdivuhodné výkony. Všichni si to rozdali ve dvou kategoriích: freestyle jam a race.

Závod začal v sobotu dopoledne Freestyle jamem. Podmínky byli ideální a bylo se na co dívat. Během 20 minut dostalo šanci celkem 11 kiterů na snowboardu a 2 na lyžích, aby předvedli co v nich je. Jejich jízda rohodla o následném pořadí. Nebyla nouze o skvostné triky, ale bohužel taky pády, které se ale nakonec naštěstí obešly bez vážnějšího zranění. Po krátké pauze následoval race. Ten začal rozjížďkami s ne úplně příznivým větrem v zádech. Když vítr zesílil, rozhodčí vyslali na druhou rozjížďku lyžaře dohromady se snowboardisty. A tak přišel na řadu Lukáš, kterému se nakonec jízda hodně vydařila.
Následovalo další kolo freestyle jamu. Pro Lukáše bylo aktuálním stavem 2. místo, těsně za Murphym. I přes ne zcela ideální vítr a únavu, která na nich byla po celodenním ježdění vidět, sázeli kluci jeden lepší trik za druhým. Po druhém kole freestylu se Lukáš s Murphym dělili o první a druhé místo. To udělalo tečku za prvním dnem závodu.

Neděle byla ve znamení čekání na vítr. Ten si však nedal říct, a tak se vyhlásili vítězové podle výsledků z prvního dne. Ve freestyle jamu nakonec rozhodčí rozhodli pro Murphyho, který předvedl nepatrně lepší triky a Lukáš se tedy musel spokojit s druhým místem.

Na adresu Murphyho Lukáš vzkázal: See you next round! :-)

Kompenzace nastala hned vzápětí během vyhlášení vítězů závodu race, kde Lukáš získal první místo.