LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Lukáš Bauer závodí s holemi a rukavicemi LEKI

Česká lyžařská star Lukáš Bauer a německá značka světové špičky LEKI vyrábějící sjezdové, běžecké a trekové hole, hole pro nordic walking a sportovní rukavice, od teď drží za jeden provaz. Toto významné spojení vede k jedinému cíli: předvést maximální výkon na zimních olympijských hrách v Soči 2014.
Lukáš Bauer.jpg

Lukáš Bauer a generální ředitel společnosti LEKI Klaus Lenhart stvrdili ve výrobním závodě Tachov smlouvu o vzájemné spolupráci. Lukáš Bauer se už na sezonu 2011/12 bude připravovat s holemi a rukavicemi LEKI, ve kterých osobně vidí velký potenciál, především v systému Trigger Shark s kombinací rukavic Shark. Klaus Lenhart oproti tomu vítá možnost zlepšovat produkty s jedním z nejlepších lyžařů světa.

Lukáš k tomu říká: „Jedním z hlavních důvodů proč jsem se rozhodl pro LEKI, byla i možnost aktivně se podílet na vývoji nových holí a rukavic. Důležitý pro mě je i fakt, že továrna LEKI je v Tachově, což značně ulehčuje komunikaci a rychlost převedení mých zlepšováků do reality. Zároveň mě tak trochu baví jít proti proudu a být ve startovním poli jiný. Velmi na mě zapůsobilo, že samotnému podpisu smlouvy byl přítomen i samotný majitel firmy Klaus Lenhart.“ Dále dodává: „Často trénuji s německými běžci, a ti právě LEKI mají a tak už jsem měl něco i vyzkoušené. Hodně mě zaujal systém Trigger Shark, tedy spojení hole a rukavice, který zatím nikdo jiný nenabízí. Teď už můžu říct, že mně osobně velmi vyhovuje. Nabízí opravdu ideální přenos síly do záběru. Další velkou výhodu vidím při skiatlonech a závodech, kdy je nutné měnit nebo sundávat hole. Tady je to jen click a jedete. To je určitě několik cenných desetinek či vteřinek k dobru.“

Na značku LEKI se spoléhá mnoho světových sportovců především v alpském lyžování, kde tato značka naprosto dominuje. Z významných jmen jmenujme například Bodie Miller, Lindsey Vonn, Didier Cuche, Ivica Kostelič a plno dalších. Mezi běžkaři boduje kromě Lukáše, mimo jiné i česká ženská jednička Eva Nývltová nebo Němec René Sommerfeldt, kterého v sezoně 2007/08 drtivým vítězstvím ve Světovém poháru překonal právě Bauer.

 Bauer Lenhart 2.jpg

Lukáš Bauer

Lukáš rozhodně není nováčkem na scéně, o čemž svědčí i spolupráce se značkou LEKI. Od roku 1997, kdy přišel jeho první start na mistrovství světa a rok poté první účast na zimních olympijských hrách v Naganu, získal mnoho cenných vítězství. První vítězství ve světovém poháru slavil doma v Novém Městě v roce 2003. O tři roky později se mu na Olympijských hrách v Turíně podařilo získat stříbro v závodě na 15 km klasicky. Je dvojnásobným vítězem  Tour de Ski a v sezóně 2007/2008 i historicky prvním českým vítězem celkového Světového poháru v běhu na lyžích. Na ZOH 2010 ve Vancouveru získal dvě bronzové medaile v závodě na 15km volně a ve štafetě.

Lukáš Bauer má motivaci udržet si výkonost další tři roky s olympijským vrcholem v Soči. LEKI mu bude spolehlivým partnerem a bude mu přát vydařené sezony plné úspěchů bez zranění. Vrcholem letošní lyžařské sezóny bude pro Lukáše Tour de Ski s cílem být na vrcholu Alpe Cermis opět první. Dále pak SP v Novém Městě na Moravě a možná také slavný Vasův běh.

 

Více informací o značce LEKI najdete na www.leki.cz.