POC

Mizuno

Vypnout pozadí

LOH Rio 2016: Přemysl Švarc má za sebou polovinu kvalifikačních závodů

Český triatlonista Přemysl Švarc má za sebou první polovinu kvalifikačních závodů na LOH v Rio de Janeiro 2016. Podívejme se jak si vedl.

Nachýlil se nám ke konci měsíc květen, který ukončil první půlku OH kvalifikace na Rio de Janeiro 2016, kdy se mohlo započítat 5-7 nejlepších výkonů. Díky loňským peripetiím s výkoností na kole jsem potřeboval bodovat i v posledních závodech, a proto byl kalendář značně nabitý.

První víkend závod v Číně (Chengdu), týden na to japonská Jokohama a tento poslední víkend Londýn na sprint tratích.

Po natrženém svalu v březnu jsem se dal již plně do pořádku a absolvoval i slušné tréninky a tak byla očekávání značná. Závod v Číně měl být spíše testovacím směrem k MS Jokohama a povedl se relativně slušně, když jsem v kvalitní konkurenci obsadil 24.místo. Bohužel teploty 33°C ve stínu a vysoká vlhkost zcela zničily můj organismus a já jsem po závodě onemocněl. Závod v Jokohamě tak byl skoro beze mě. Neumím vzdávat a na start jsem se postavil, ale pocity nebyly zrovna závodní. Umístění na 42. místě tak bylo asi víc než možné maximum.

Zbývalo 14 dní dát se dohromady na neskutečně nabitý Londýn, kde ze všech TOP atletů chyběl jen Javier Gomez (úřadující mistr světa). Na závod jsem byl připraven, chladno mi vyhovuje, ale i přes super pocity na tréninku jsem vyhořel ve vodě a na kolo nasedal až v 3.balíku. Jediné pozitivní bylo, že se k nám díky defektu přidal J. Brownlee (3.z OH, jeden z nejlepších současných triatletů) ke kterému se stáhnul jeden britský kluk jako domestik a na hlavní pole jsme za 20km po rovině ztratili “jen” 85s. Toto vražedné tempo kromě 2 zmiňovaných přežil jen jeden australan a já, což mě mohlo velmi těšit. Bohužel na 5km se takový rozestup sbíhá velmi špatně, spíše vůbec a tak jsem dokončil na 50. místě. Výkon slušný, ale po plavání pro mě vlastně závod co se týče bodů na OH skončil.

Současně jsem tak na 84.místě v OH kvalifikaci, v redukovaném pořadí pak 8 míst za OH. Teď je před námi 9 počítaných závodů do května 2016 - a je na čase začít zajíždět, abychom se mohli na Copacabanu vydat!

Nyní mě čeká 10 denní soustředění ve vysokohorském Tignes, kde se musí položit dobrý základ na druhou půlku sezony.

Takže jdeme společně do druhé půlky OH kvalifikace!