LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Letošní PECká běžecká série ukončila sezonu závodem BězSkiCross

V Peci pod Sněžkou na Javoru dne 17. 3. 2012 odstartoval už třetí závod běžecké série Běžskicross neboli sprint a skicross dohromady na běžkách. Závod pro širokou veřejnost, který v sobě spojil jak výběh do kopce, tak následný sjezd na trati plné překážek a skoků, rozdal i zajímavé ceny v podobě holí LEKI, a to nejen vítězům.
P1050268.JPG

Pec pod Sněžkou se stává rájem běžkařů. K četným upravovaným tratím, rozmanitým možnostem na výlety a tradiční Krkonošské 70 letos Pec přidala trojici běžeckých závodů, která vyvrcholila Běžskicrossem 17. 3. 2012. Organizátoři připravili zajímavou trať se sprintem do kopce a následným sjezdem s překážkami a skoky.

 Závod startoval kvalifikací za nádherného počasí v 11:00, kdy postupovali vždy dva z každé rozjížďky, ve které startovala vždy čtveřice závodníků. Trať měřila cca 700m, po výživném sprintu na závodníky čekal sjezd prověřující jejich obratnost. Závod byl určen pro širokou veřejnost, ať už pro současné, či bývalé závodníky, tak pro ty, kteří běžkám propadli teprve nedávno a chtěli si vyzkoušet, jak na tom jsou, nebo si jen užít březnovou sobotu – a vyhrát některou z hodnotných cen. Běžski cross v sobě spojil výbušnost běžek a dynamiku a nepředvídatelnost skicrossu, kdy mohli účastníci využít také svých lyžařských a další sportovních dovedností. „Skicross na běžkách je dynamický a zajímavý, jak pro závodníky, tak pro diváky, kteří mohou vidět celý průběh závodu. Navíc nezáleží jen na běžeckém umu, velkou roli hraje také zvolená strategie,“ vyzdvihuje přednosti běžeckého skicrossu spoluorganizátor závodu Jiří Matějů z Happy Hill Sochor.  

Závod vyvrcholil finálovou jízdou žen, kde se na prvním místě umístila Zuzana Kocumová, druhá byla v cíli Bohdana Augustinová a třetí doběhla Lída Vostřákova. V chlapácké kategorii se jelo finále A a B po šesti lidech. A na prvních třech místech byli první Lukáš Toman, druhý Radek Šretr a třetí Ondra Horyna. Vyhlásili jsme prví tři dámy a nejlepších devět borců. Vyhrát nemuseli jen první tři v cíli, navíc se losovali ze všech přihlášených bodové permanentky do Ski Pec, hole LEKI a volné vstupenky do Monkey parku a na bobovou dráhu. Na první ročník se tu tedy sešla hezká konkurence. Počasí také vyšlo na jedničku, atmosféra byla báječná a lepší bychom si mohli přát jen těžko. Tak doufáme, že je založeno na pořádnou tradici.

BězSkiCross byl posledním z letošní PECké běžecké série. První závod z trojice závodů „Na lyžích okolo Pece“ prověřil formu závodníků na necelých 9km. Druhý závod byl určen dětským běžcům, účastníci Dětského kritéria na běžkách závodili na zajímavé trati plné terénních překážek a odnesli si zajímavé ceny od HUDY a LEKI. Hodnotné ceny čekaly i na výherce BěžSkiCrossu.