LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

Vypnout pozadí

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

Nabízené značky

 

NEJPRODÁVANĚJŠÍ HOLE A RUKAVICE NA SVĚTĚ

 

LEKI je značka světové špičky, jejíž oporu a kvalitu chce cítit snad každý. LEKI je mistrem v oboru sjezdových, běžeckých a trekových holí, holí pro nordic walking a sportovních rukavic. Nabízí vysokou kvalitu, funkčnost a důraz na bezpečnost. Nejvýraznější výhodou oproti jiným značkám je unikátní systém spojení hole s rukavicí TriggerS / TriggerShark. Zkuste LEKI i vy.

Mladé lyžařské naděje se v Zásadě utkaly v obřím slalomu

V sobotu 20. ledna odstartoval Leki Cup 2018 Zásada 24. 1. 2018 - Leki Cup vstoupil do svého 3. ročníku. První závod seriálu se konal v sobotu 20. 1. a v neděli 21. 1. v Zásada Ski Centru. Závodu, který organizoval Ski club Harranti Harrachov, se účastnilo téměř 200 dětí z České republiky a Polska.

Šťastné a veselé vánoce

Za celý tým LEVELSPORTKONCEPT vám přejeme krásné a příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2018!

Ještěd SKYrace za námi, vyzkoušeli jste LEKI nebo Mizuno?

V sobotu druhého prosince se konal zimní Ještěd SKY race, u kterého samozřejmě nemohl chybět náš testovací stánek vybavení Mizuno a LEKI. Pomyslné dveře se netrhly a například hole LEKI si zapůjčilo 57 závodníků, kteří se vraceli s pozitivním zážitkem a úsměvem na rtech. Na stříbrném místě navíc skončil náš ambasador Pavel Brýdl.

Puskarčíková ve vytrvalostním závodě sedmá. SP v Biatlonu pokračuje

Minulý víkend odstartoval nový ročník SP v Biatlonu. Česká reprezentace, které momentálně chybí zraněná jednička G. Soukalová neodstartovala ve štafetovém mixu nijak oslnivě. To však včera individuálním vytrvalostním výkonem napravila Eva Puskarčíková, která dojela na pěkném sedmém místě. Pánové se na start postaví dnes v 17.15 hodin

Světový pohár ve slalomu odstartován

Světový pohár ve slalomu pro ročník 17/18 odstartoval ve finském Levi. Čechům se moc nedařilo, ale závodníkům LEKI z jiných zemí ano. V první mužské desítce byste jich našli hned 8 a mezi ženami hned 5. Závod mužů ovládl Felix Neureuther a závod žen senzačně ovládla Petra Vlhova před největší favoritkou Mikaelou Shiffrin.

V Söldenu se startovalo v růžové

Minulý víkend odstartoval seriál Světového poháru ve sjezdovém lyžování. V Söldenu, kde se nachází pravidelně jedna z nejnáročnějších tratí, se nakonec kvůli větru předvedly jen ženy, ale zato ve velké parádě. LEKI totiž oficiálně uvedlo do SP růžové provedení sjezdových holí.

Jan Zemaník v Itálii 5. místo na Maga SkyMarathonu

Po vleklých svalových problémech se náš běžec Jan Zemaník opět vrátil na tratě SkyMarathonu. Po letní přípravě, která se povedla odstartoval podzimní sezónu 5. místem v Itálii.

Waltraud Lenhart se stala Osobností roku 2017

V pondělí 19. června byla vyhlášena anketa "Outdoor osobnost roku 2017" která je již každoročně součástí veletrhu OutDoor Trade Show ve Friedrichschafenu. Jedná se v podstatě o takové Outdoorové Oskary, a letos ji ovládla CEO společnosti LEKI, Waltraud Lenhart, která stojí v čele společnosti již pět let.

Pavel Brýdl ovládl horský půlmaraton v Polsku

V sobotu si v rámci přípravy na MS v ultra trailu zaběhl náš běžec Pavel Brýdl horský půlmaraton v Polsku – Sczcawno Zdroj. Na náročné trati si doběhl pro první místo před místním favoritem Piotrem Hollym. Gratulace a hodně štěstí směrem k MS!

Tereza Kmochová a úspěšná sezóna 2016/17

Tereza Kmochová, nejúspěšnější neslyšící lyžařka, mnohonásobná paralympijská vítězka a účastnice světového poháru slyšících pro nás zrekapitulovala svojí sezónu. Přečtěte si jak se jí vydařila.

Pavel Brýdl i přes 8 minutový kufr bral na MČR střibrnou medaili

Náš ambasador LEKI a Mizuno si vyběhl nominaci na MS v ultratrailu v Itálii, když i přes 8 minutový kufr dokázal skončit při MČR na druhém místě. Přečtěte si jeho pocity z minulého víkendu.

Sezóna 16/17: LEKI získalo křišťálový globus v každé disciplíně

Úspěšná sezóna 16/17 skončila a níže vám přinášíme souhrn všech křišťálových výsledků, kterých dosáhli sportovci LEKI. Nakonec předčili veškerá očekávání, když se jim podařilo získat křišťálový globus ve všech disciplínách! Dva přidala i Gabriela Koukalová

Nová adresa sídla LSK

Od začátku měsíce března se stává korespondenční adresa, v Horních Počernicích, také adresou sídla a tedy fakturační adresou. Nyní tedy směřujte veškerou vaši korespondenci a fakturace na novou adresu: LEVELSPORTKONCEPT s.r.o., K Bílému vrchu 2978/5, Horní Počernice, 193 00 Praha 9 kde naleznete také nové prostory LSK a moderní showroom všech našich značek. Těšíme se na vaši návštěvu.

Koukalová má kompletní sbírku medailí, Moravec bral stříbro

Gabriela Koukalová v individuálním závodě sice po první chybě nabrala velkou ztrátu, ale famózním výkonem se dokázala vrátit na stříbrnou pozici a zkompletovala tak svojí sbírku z letošního MS. Ondřej Moravec včera v individuálním závodě mužů dlouho držel nejvyšší příčku, ale nakonec mu ji o 3 vteřiny vyfoukl Lowell Bailey z USA. Dnes je od 14,45 na programu štafeta žen.

Gabriela Koukalová je mistryní světa ve sprintu, ve stíhačce brala bronz

Je za námi první polovina biatlonového MS v Hochfilzenu a máme být na co pyšní. Gabriela Koukalová hned v prvním individuálním startu získala zlatou medaili na kterou v nedělním stíhacím závodě navázala skvělým bronzem. Ondřej Moravec v obou závodech v mužské kategorii obsadil skvělé 5. místo. Mistrovství pokračuje ve středu závodem na 15km. Muže pak ve čtvrtek čeká 20km.

Pozor! LSK do Valentýna na jiném čísle

O2 jsou stejní jako správcová ve hře Lijavec od Cimrmanů.. žádali jsme o přesun čísla včas, nicméně nám jej vypnuli a prodali jiné. Důsledek je ten, že se na staré číslo 284 840 310, teď nikdo nedovolá (bude zase fungovat od 14. února) Aktuální, fungující číslo je 212 340 520. Díky za pochopení a těšíme se na Vaši případnou návštěvu v našem novém showroomu.

Biatlonové MS startuje již pozítří, dočkají se Češi medaile?

Již tento čtvrtek se postaví na start první účastníci biatlonového MS v rakouském Hochfilzenu. Mistrovství světa odstartuje ve čtvrtek 9. února ve 14:45 závodem smíšených štafet. Dočkají se Češi letos nějaké medaile? A kterým z nich budou pomáhat hole LEKI?

Koukalová udržela žlutý trikot. Davidová dostala nové hole!

Další biatlonová zastávka SP v německém Ruhpoldingu byla pro českou biatlonovou reprezentaci opět úspěšná. Na podium se pošesté za sebou podívala Gábina Koukalová, která obhájila žlutý trikot a premiérové stupně vítězů zažil i Michal Krčmář. Debutantka Davidová dostala nové hole.

Nový rok v novém sídle!

Rádi bychom vám popřáli krásné svátky a informovali vás o provozních změnách. Mezi svátky bohužel zboží nevyskladňujeme z důvodu stěhování firmy do nových, větších prostor. Od 3.1. 2017 nás najdete na nové adrese: Areál Nord Park, budova 9C, K Bílému Vrchu 2978/5, Praha 9 – Horní Počernice Těšíme se na spolupráci v roce 2017.

Obojživelnice Ledecká opět na vítězné vlně

Obojživelnice Ester Ledecká o víkendu naskočila do SP na snowboardu a hned z toho byly dvě medaile.

Gabriela Koukalová ovládla SP v NMNM

Nedělní závod SP s hromadným startem v Novém městě na Moravě ovládla obhájkyně velkého křišťálového glóbu Gabriela Koukalová. Ondřej Moravec si po sobotním pádu spravil chuť a dojel na čtvrtém místě.

LEKI CUP 2017 startuje již za měsíc

Pohár Libereckého kraje v Alpských disciplínách, nebo-li LEKI CUP se opět nezadržitelně blíží. Přečtěte si kde všude se mohou letos vaše děti zúčastnit tohoto jedinečného projektu na podporu lyžování našich mladších a nejmladších lyžařů.

Report: Petr Žákovský 2016

Petr Žákovský, náš letošní přírůstek do týmu LEKI, nám poslal report ze své sezóny. Přečtěte si jak se mu dařilo a jak mu naše hole posloužily.

Report: Jan Zemaník 2016

Jeden z nejstabilnějších pilířů českého trail runningu, úspěšný sky maratonec a český reprezentant Jan Zemaník, se ohlíží za svou úspěšnou letošní sezónou.

Ocenění a příprava Terezy Kmochové v roce 2016

Pravděpodobně nejlepší neslyšící lyžařka světa, Tereza Kmochová a ohlédnutí za její sezónou a přípravou na tu novou. Více se dočtete v článku.

Petr Žákovský na MS v Portugalsku

Naše letošní posila mezi ultra běžci Petr Žákovský, který využívá hole LEKI Micro trail pro, se o víkendu účastnl MS v ultratrailu v Portugalsku. Jak dopadl a zlepšil se oproti loňskému ročníku? Více v článku.

Lukáš Bauer potvrdil start do nové sezóny

Dobrá zpráva! Česká jednička v běhu na lyžích Lukáš Bauer pokračuje v aktivní kariéře, která bude dle jeho slov definitivně poslední. Vstoupí do ní jak jinak než s vybavením od LEKI, které mu k jeho spokojenosti slouží již několik let. Oznámil to na tiskové konferenci SLČR.

Beskydskou 7 ovládl Adidas running team

První zářijový víkend se již tradičně uskutečnil jeden z nejnáročnějších českých běžeckých závodů Beskydská 7. Ani tento ročník jsme jako jeden z partnerů nemohli vynechat a se stánkem LEKI jsme byli na místě.

Pavel Brýdl získal na Dolomitenmann bronz!

Náš reprezentační běžec Pavel Brýdl obsadil se svou štafetou tento víkend při závodě Dolomitenmann, které je zároveň MS v extrémním štafetovém závodě, skvělé celkové 17. místo, které bylo v amatérské kategorii bronzové!

Slezský maraton ovládl již potřetí Jan Zemaník

Jan Zemaník pokračuje v úspěšné sezóně. Potřetí z posledních pěti let se mu podařilo zvítězit Slezský maraton. Na místě byl samozřejmě přítomen i testovací stánek LEKI, kde si každý mohl vyzkoušet a osahat nové technologie, které LEKI nabízí.

Pavel Brýdl se ve Švýcarsku měří s těmi nejlepšími

Pavel Brýdl poctivě hájí ve švýcarských Alpách barvy LEKI a v trialových závodech šlape na paty těm nejlepším! Přečtěte si o jeho posledních závodech.

Zdeněk Kříž obsadil na MS ve skyrunningu skvělé 5. místo

Zdeněk Kříž, český reprezentant ve skyrunningu, který dal v minulosti již několikrát najevo svým soupeřům, že s českými běžci se musí počítat, obsadil nyní na MS ve skyrunningu skvělé 5. místo. Vítězem se stal Luis Alberto Hernando.

Tomáš Bystřický zahájil sezónu prvním SkyMarathonem v Livignu

Český reprezentant Tomáš Bystřický, hájící barvy LEKI, odstartoval svou sezónu ve slunném Livignu, kde se 24.6. konal historicky první Livigno Skymarathon. Doběhl na skvělém 33. místě.

Jan Zemaník obsadil na Madeiře skvělé 6. místo

Jeden z našich nejlepších "ultra" běžců, Jan Zemaník, nás informoval o nedávném (4.6.) úspěchu v závodě světové série ve Skyrunningu - Madeira Ultra SkyMarathon (55 km/4000m převýšení), kde obsadil skvělé 6.místo v čase 6:25 hod.

Jirka Volák a jeho edit ze zimy 2015/16

Známý český freeskier Jirka Volák, který využívá technologií LEKI, nám poslal jeho edit z letošní zimy, kterou téměř celou strávil v srdci Alp - v okolí rakouského Innsbrucku. Pokochejte se sami.

Jan Zemaník a Pavel Brýdl ovládli MČR ve SkyMarathonu

Je nám potěšením oznámit, že první dvě místa na MČR ve SkyMarathonu, který se konal tento víkend v Beskydech, obsadili naši dva běžci. První místo bral Jan Zemaník a druhé místo obsadil Pavel Brýdl. Na třetím místě doběhl Tomáš Lichý. Gratulujeme

V Harrachově proběhl tradiční KSN Cup za účasti mnoha sportovců

Minulý týden proběhl za podpory značek LSK další ročník mistrovství České republiky sportovních novinářů ČEZ KSN Cup

Skikrosař Radim Palán má za sebou první letošní SP

Český reprezentant ve skicrossu a uznávaný intruktor Radim Palán nám poslal report, kde shrnul své aktivity od začátku této sezóny. Prozradil jaký byl jeho první SP a co chystá na zbytek sezóny.

Značky LEVELSPORTKONCEPTU získaly šest hlavních ocenění na veletrhu ISPO 2016

KJUS rukavice co telefonují, POC chránič páteře který má vlastní airbag, zrcadlové brýle SWANS, které nejdou poškrábat, nebo třeba nový bezpečnostní systém zacvaknutí u skialpových holí LEKI. Tyhle produkty jsou všechny něčím výjimečné, ale jedno je spojuje – získali prestižní ocenění ISPO AWARD 2016. ISPO je největší veletrh sportovního vybavení v Evropě a každoročně se koná v Mnichově. Letošní ročník skončil ve středu 27.1.

SNOW TOUR 2016

Nevíte jaké hole vybrat? Chcete si je nebo další lyžařské vybavení vyzkoušet aniž byste ho museli zakoupit? Pak je tu právě pro vás SNOW TOUR 2016, unikátní projekt, který vám každoročně tuto možnost přináší. Vyzkoušejte si ve vašem oblíbeném středisku jaký model vám nejlépe vyhovuje.

Gábina Soukalová si bere LEKI i do postele

Česká reprezentantka v běhu na lyžích Gábina Soukalová se rozhodla pro zajímavý způsob jak se sblížit, se svými novými růžovými holemi LEKI. Vzala si je do postele.

Tomáš Bystřický hodnotí druhou polovinu sezóny

Český reprezentant ve Skyrunningu Tomáš Bystřický shrnul druhou polovinu své sezóny do jednoho obsáhlého článku a popsal nám s čím vším se musel ke konci sezóny srovnávat.

Pavel Brýdl dosáhl na Lago di Garda opět na stupně vítězů

Pavel Brýdl, český ultramaratonec, který hájí mimojiné barvy LEKI obsadil v neděli na italském International Lake Garda Marathonu i přes nepřijemné bloudění na 16. kilometru, krásné třetí místo. Závodu se zúčastnilo přes 1000 závodníků!

Fotogalerie Tomáše Petrečka z výstupu na Gasherbum I.

Podívejte se na výběr několika fotografií, které pořídili Tomáš Petreček s Markem Holečkem během svého pokusu o světový prvovýstup na "osmitisícovku" Gasherbum I.

POZOR - hledáme posilu týmu

Staňte se členem našeho týmu na pozici Office Managera, jehož hlavní náplní je administrativní podpora činnosti související s provozem naší kanceláře v Praze (detailní popis činností na konci).

LEKI opět partnerem Slezského maratonu

Stejně jako v loňském roce jsme i letos podpořili Slezský maraton. Návštěvníci a závodníci tak mohli spatřit stánek LEKI a vyzkoušet si nové technologie letošních holí.

Zdeněk Kříž získal další zlato při závodě seriálu Rock Point - horská výzva

Zdeněk Kříž spolu se svým parťákem Michalem Štantejským z týmu The North Face Czech Republic získali po minulém vítězství v Krkonoších další zlaté medaile, tentokrát v Krušných horách.

Wild challenge pokračuje na plné obrátky

Horolezci Marek Holeček a Tomáš Petreček v těchto dnech začínají s pokusem o prvovýstup na pákistánskou "osmitisícovku" Gasherbrum I. V uplynulém týdnu se dvojice aklimatizovala, když postupně nastoupala až do výšky 7 100 metrů. Přečtěte si jak se kluci aklimatizují.

Wild challenge 2015 v plném proudu

Přinášíme vám aktuální informace z Wild challenge 2015 - o tom jak jsou na tom Tomáš Petreček a Marek Holeček po 12ti dnech na cestě se dozvíte v článku.

Martina Dubovská v létě nezahálí

I lyžaři se musí přes zimu udržovat v kondici, naše sjezdařka s česko-slovenskými kořeny Martina Dubovská, hájící barvy LEKI momentálně prochází hory a testuje letní hole LEKI. Mrkněte do galerie.

Tomáš Petreček se chystá na prvovýstup alpským způsobem na Gasherbrum I.

Před Tomášem Petrečkem stojí další výzva. Opavský horolezec a extrémní sportovec 8. července odlétá na horolezeckou expedici do Pákistánu. Spolu s Markem Holečkem, jedním z nejúspěšnějších a nejzkušenějších českých horolezců, se pokusí o světový prvovýstup na osmitisícový vrchol Gasherbrum I. Základní myšlenkou výpravy tedy není pouze vylézt na vrchol hory přezdívané Krásná, ale daleko důležitější je právě samotná cesta.

NOVÁ LEKI SKLÁDACÍ ŽIDLE

LEKI přichází s novou skládací židlí CHILLER BREEZE, je skladná, stabilní, odolná, prostě skvělá. Vhodná pro všechny druhy dobrodruhů a camperů. Mrkněte na video a uvidíte sami.

Tomáš Petreček se vrátil z Číny se skvělým sedmým místem a chystá se na expedici

Čtyři etapy v celkové délce přes čtyřicet hodin. Dva dny spánku pod stanem a pět set kilometrů v nohách. Český reprezentační tým v adventure race s Tomášem Petrečkem se vrátil z Číny, kde se zúčastnil závodu Baise Outdoor Quest 2015.

REPORT: Zdeněk Kříž o obhajobě vítězství na Istrii

Ohlédnutí za extrémním závodem: 100 miles of Istria ultra trail, očima loňského vítěze Zdeňka Kříže. Jaké to bylo letos a jestli se mu povedlo obhájit zlato se dozvíte níže.

LEKI den – zimní sportovci vzali LEKI továrnu útokem

V sobotu 25. dubna 2015 se v tachovské továrně LEKI uskutečnila velká oslava za účasti všech zimních sportovců této značky. LEKI je největší výrobce holí na světě a továrna v Tachově zásobuje celý svět. Tiskové konference se zúčastnila prakticky kompletní česká lyžařská špička v počtu 18 sportovců. V Tachově se objevila taková jména jako Lukáš Bauer, Gabriela Soukalová, Ondřej Bank, Michal Šlesingr, Eva Vrabcová Nývltová a mnoho dalších.

Tereza Kmochová ovládla Deaflympiádu!

Česká neslyšící alpská lyžařka Tereza Kmochová ovládla letošní Deaflympiádu, která se uskutečnila v Rusku. Jak dopadla a jak se jí dařilo i během celé sezóny? Čtěte dále.

8. ročník RWE KSN Cup vyhrál Filip Trejbal, raketa Čermák byl druhý!

V Rokytnici nad Jizerou proběhl za podpory LEKI ve dnech 23.-24.3.2015 již 8. ročník RWE KSN Cupu. Exhibiční slalom proběhl nejen za účasti mnoha sportovních novinářů, ale dorazilo i spoustu sportovců nejen ze světa sjezdového lyžování.

Gabriela Soukalová, uzavřela sezónu další stříbrnou medailí!

Úspěšná česká biatlonistka Gabriela Soukalová se všech třech posledních závodech biatlonového SP vešla do první desítky a v tom posledním, na 12,5 km s hromadným startem obsadila dokonce druhou příčku!

MS v biatlonu: Gabriela Soukalová má stříbrnou medaili!

Česká biatlonistka, za podpory holí a rukavic LEKI, Gabriela Soukalová potvrzuje letošní formu a v dramatickém individuálním závodě na 15 kilometrů získává stříbro! O zlato ji nečekaně připravila až Ruska Jekatěrina Jurlovová, před závodem až 61. žena Světového poháru.

Lukáš Bauer zajel nejlepší letošní výsledek ve SP. V Lahti skončil devátý.

Lukáš Bauer za podpory holí a rukavic LEKI obsadil v závodě na 15 km klasicky v závodě Světového poháru ve finském Lahti deváté místo a dosáhl tak na svůj letošní nejlepší výsledek v závodě SP. Z vítězství se radoval Ital Francesco De Fabiani. Druhý z Čechů, Martin Jakš, dojel třiadvacátý.

Radek Čermák vytvořil nový světový rekord. Na běžkách se řítil více než 145 km/h!

Radek Čermák, který se v loňském roce řítil ze svahu na sjezdových lyžích 242,751 km/h letos opět posouvá své hranice. Bývalý skikrosař si v úterý ráno nazul na vrcholu běžky a řítil se dolů rychlostí 145,875 km/hod! Vytvořil tak nový světový rekord.

MS: Lukáš Bauer získal fantastickým finišem stříbrnou medaili

Až do posledního závodu světového šampionátu musel čekat český fanoušek klasického lyžování na cenný kov pro českou výpravu. Ve Falunu se přece jenom nakonec česká výprava dočkala. Lukáš Bauer ve fantastickém finiši nestačil pouze na Nora Petera Northuga.

MS: 30 km klasicky - Eva Vrabcová Nývltová se vešla do první desítky!

Běžkyně hájící barvy LEKI Eva Vrabcová Nývltová opět posunula své maximum na mistrovství světa. Po desátém místě ve skiatlonu dojela v královské třicítce klasicky na skvělém devátém místě.

MS: 15 km volně - Lukáš Bauer i Martin Jakš se vešli do první dvacítky!

Hned dva úspěchy mohou po závodě na 15 km volně na mistrovství světa ve Falunu slavit čeští běžci na lyžích. Lukáš Bauer proměnil svůj první start na letošním šampionátu v sedmou příčku, Martin Jakš byl sedmnáctý.

ROZHOVOR: První dojmy Lukáše Bauera z MS ve Falunu

Přinášíme vám první dojmy Lukáš Bauera z dějiště MS ve Falunu, kde se připojil po individuální přípravě ke zbytku českého týmu. Ostrý start ho čeká při středečním závodě na 15 km volnou technikou. Závod startuje 25.2. ve 13,30 hod.

ROZHOVOR: Eva Vrabcová Nývltová zajela svůj nejlepší výsledek na mistrovství světa

V desátou příčku přetavila běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová svůj první start na mistrovství světa ve švédském Falunu. Trutnovská lyžařka si tak ve skiatlonu na 2x7,5 km klasicky a volně dojela pro svůj nejlepší výsledek na světovém šampionátu v kariéře. Suverénní vítězkou a mistryní světa ve skiatlonu se stala Norka Therese Johaugová před krajankou Astrid Jacobsenovou a domácí Charlotte Kallaovou. Karolína Grohová skončila 43.

Medailové tažení pokračuje! Češky získali další zlato! Muži dojeli čtvrtí.

Úspěšné tažení české ženské biatlonové štafety v tomto ročníku SP pokračuje i dál. Tento víkend se jel další závod v Norském Holmenkollenu a češky ho suverénně ovládly.

Navštívili jsme ISPO 2015

Ve dnech 5.-8.2. 2015 proběhl 75. Mezinárodní odborný veletrh sportovních potřeb v Mnichově - ISPO 2015.

Závody SP v biatlonu v NMNM vidělo přes 100 000 fanoušků

Letošní závody SP proběhly v Novém městě na Moravě za rekordní účasti přes 100 000 diváků. Dařilo se i našim závodníkům s podporou LEKI.

Biatlonistky udržely stupně vítězů, muži opět šestí

Česká dámská štafeta pokračuje v krasojízdě. Po dvou prvních místech se podařilo českému kvartetu vybojovat stříbrnou pozici. Nestačily pouze na německé závodnice. Pánská štafeta byla opět šestá.

Ondřej Bank obsadil v superkombinaci v Kitzbühelu 3. místo!

Český reprezentant Ondřej Bank přidává další skvělý výsledek a po devátém místě z Wengenu obsadil podruhé v kariéře v závodě světového poháru stupně vítězů.

Eva Vrabcová Nývltová suverénně ovládla MČR a zajistila si start na MS ve Falunu

Favoritka Eva Vrabcová Nývltová a nečekaně člen B týmu reprezentace Jan Šrail získali v Novém Městě na Moravě tituly mistrů České republiky v běhu na lyžích volnou technikou.

Dvakrát bronz - to je završení úspěšného víkendu českých biatlonistů

Skvělý start do nového roku potvrdili čeští reprezentanti i tento víkend. V pátek se všechny členky dámské štafety vešly v individuálním závodě do 20. místa. V sobotu Michal Šlesingr dojel na 10. místě a v neděli přidal společně s Veronikou Vítkovou dvě bronzové medaile.

České biatlonistky pokračují v krasojízdě a vedou SP

Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková, to je čtveřice českých biatlonistek, která momentálně válcuje soupeře v celkovém hodnocení světového poháru.

Eva Vrabcová Nývltová obsadila na Tour de Ski famózní celkové 6. místo

Po nepříliš vydařeném začátku sezóny se Eva dokázala odrazit a každým závodem seriálu Tour de Ski stoupaly její výkony i sebevědomí vzhůru. Nakonec z toho je skvělé šesté místo, tedy o dvě pozice lepší než v loňském ročníku. Premiérový triumf v seriálu slavila Norka Marit Björgenová.

Česká biatlonová štafeta žen ovládla závod SP v Oberhofu!

Fantastického úspěchu dnes v německém Oberhofu dosáhla česká štafeta žen na 4x6km, když se jí podařilo po 17 letech dojet do cíle na prvním místě! Byla u toho i Gabriela Soukalová hájící barvy LEKI.

Jakub Cejpek pro nás v Argentinských horách otestoval teleskopické hole LEKI

Jakub Cejpek, cestovatel, fotograf, horolezec a dobrodruh tělem i duší se vydal do Argentiny otestovat dvoje teleskopické trekkingové hole značky LEKI. Jak to dopadlo se dozvíte níže.

9. ROČNÍK TOUR DE SKI ODSTARTOVAL ZA ÚČASTI ČESKÝCH BĚŽKYŇ

O víkendu odstartoval devátý ročník sedmi závodů prestižního seriálu TOUR de SKI. Na startovní listině nechyběly ani dvě české závodnice. Česká mistryně Eva Vrabcová Nývltová, hájící mimo jiné barvy LEKI, a Petra Nováková.

Gabriela Soukalová ovládla závod SP na Slovinsku.

Česká biatlonistka hájící barvy LEKI, Gabriela Soukalová dokázala po dvou letech obhájit vítězství na své oblíbené trati ve slovinské Pokljuce.

Členové týmu Dropit trénují v Kaunertalu

Tým Dropit hájící barvy LEKI posílá pár fotek a videopozdrav z tréninku v Kaunertalu kde se všichni jeho členové připravují na přesun do USA.

Slalomářka Gabriela Capová se kvalifikovala na MS v Beaver Creeku

Nadějná česká slalomářka Gabriela Capová pod vedením svého otce a kouče v jedné osobě zažívá skvělý start sezóny, který vyšperkovala splněním kritérií pro start na únorovém MS v Beaver Creeku.

Bronz! Biatlonista Šlesingr se vrátil ve Švédsku ve velkém stylu

Ve vytrvalostním závodu Světového poháru ve švédském Östersundu obsadil český biatlonista Michal Šlesingr skvělé třetí místo. Předstihli ho pouze druhý Ukrajinec Sergej Semjonov a bez jediné minely na střelnici první Nor Emil Hegle Svendsen.

Vyhraj skvělé ceny a otestuj lyže Kästle ve Špindlu

Soutěž s Kästle a vyhraj hodnotné ceny od značky LEKI nebo SALTO. Jako bonus si můžeš lyže Kästle zdarma vyzkoušet na prvním sněhu již za pár dní ve Špindlerově Mlýně.

Světový pohár, Ruka, Finsko: Za účasti českých sportovců startuje tento víkend běžecká sezóna

Po několikaměsíčním napjatém očekávání se konečně naplno rozjíždí zima. Tedy alespoň ta závodní. Po alpských lyžařích a skokanech čeká úvodní podnik Světového poháru také sdruženáře a běžce. Obě disciplíny vstoupí do sezóny už o víkendu ve finské Ruce.

MS v Adventure race: tým s Tomášem Petrečkem v elitní světové desítce

V minulých dnech se v Ekvádoru uskutečnil pravděpodobně nejnáročnější závod na světě - MS v Adventure race. Konal se za účasti českého týmu Black Hill/OpavaNet, kterého je součástí Tomáš Petreček využívající technologie LEKI a nedopadl vůbec špatně!

Shrnutí letošní sezóny Jana Zemaníka

Jan Zemaník - účastník mnoha extrémních vytrvalostních závodů se ohlíží za letošní sezónou, která byla úspěšná i díky značce LEKI, jenž Honzu podporuje při jeho náročných výkonech.

Tomáš Petreček vyráží na nejnáročnější závod na světě!

Závod, o kterém se jeho pořadatelé nebojí říct, že je nejnáročnější na světě. Počty sportovců, kteří jej zvládnou, se počítají na pouhé desítky. Jsou mezi nimi i reprezentanti České republiky. Na mistrovství světa v Adventure race do Ekvádoru odlétá už v sobotu i opavský extrémní sportovec Tomáš Petreček.

Eva Nývltová-Vrabcová se rozloučila s atletickou sezónou dalším traťovým rekordem

Eva se rozloučila s atletickou sezónou při silničním běhu Hronov-Náchod. V závodě dlouhém 8 850 metrů triumfovala v traťovém rekordu.

Proběhla tisková konference za účasti jezdců LEKI

Za účasti jezdců LEKI proběhla dne 20.10.2014 tisková konference svazu lyžařů ČR ve Žlutých lázních.

Tomáš Petreček stihl v Číně dva extrémní závody. Sáhl si na dno

Tři týdny, dva závody a třicetistupňová vedra. Opavský horolezec a extrémní sportovec Tomáš Petreček se vrátil z Číny, kde se postavil na start závodu, v rámci kterého čtyřčlenný tým, ve kterém závodí vždy jedna žena, musí na kole, pěšky nebo na kajaku urazit vzdálenost téměř tři sta kilometrů.

Eva Vrabcová Nývltová trhá asfalt

Eva Vrabcová Nývltová ukazuje, že v létě opravdu maká naplno. Po úspěších na atletice si odskočila na 10km závod Run Tour do Olomouce. Suverénně vyhrála mezi ženami a ustanovila nový český rekord v běhu na 10km mimo dráhu v hodnotě 33:34.

Radim Palán nelení

Radim po více než roce cestování a pobytu na Novém Zélandu hlásí návrat a chce prodat to co natrénoval.

Skvělé završení sezóny Jana Zemaníka na Mistrovství světa ve Skyrunningu

Český sportovec Jan Zemaník se umístil na skvělém 22. místě světového šampionátu ve Skyrunningu, který se uskutečnil 27. června ve francouzském Chamonix. Závod odstartoval v brzkých ranních hodinách a ultra trať v délce 80 km s převýšením 6000 metrů kolem horského masívu Mont Blanc se mu podařilo zdolat za 12 hodin a 26 minut.

Tomáš Petreček opavským sportovcem roku

Extrémní sportovec sbírá ocenění nejen v podobě zdolání osmitisícovek, ale také ve společenské oblasti. Opava ho vyhlásila jako nejlepšího sportovce svého okresu.

Dropit team v obležení skicrossové konkurence obstál

Kluci z Dropit teamu během letošní olympiády nezaháleli a přesunuli se do italských Alp, kde se v litém boji utkali se světovou skicrossovou elitou během 5 dnů. Nasbírali tak další sportovní zkušenosti a odnesli si mnoho zážitků z nové tratě.

Na sklonku zimy se konal další skicrossový závod. Tentokrát na Valašsku

Česká Televize si pro sportovní fanoušky připravila seriál „S ČT Sport na vrchol“, v rámci kterého se amatérští závodníci mohou zúčastnit profesionálních disciplín. Lákadly programu je alpský program a skicross. A i začínající rideři si se záludnou trati poradili skvěle.

V Česku nemá boulařskou trať, přesto patří mezi špičku akrobatického lyžování a míří na OH do Soči

Tereza Vaculíková po zdravotních problémech musela vynechat podzimní tréninky a na závod si musela počkat až do Calgary, kde obsadila 28. místo. Z Kanady se přesunula do amerického Deer Valey . V prvním závodu si dojela pro 38. příčku, ve druhém už podstatně zrychlila a patřila jí 25. příčka.

Naděje letošní zimní olympiády v akrobatickém lyžování, Tereza Vaculíková, je zase ve formě a plná odhodlání

Nadějnou boulařku Terezu Vaculíkovou, jejíž poslední ambice směřují ke startu na zimní olympiádě v Soči, potrápila začátkem sezony vleklá zranění. Motivace jí však ani přes vynechání několika závodů nechybí.

Michal Šlesingr předvedl v německém Oberhofu slušný comeback

První lednový víkend patřil v německém Oberhofu biatlonistům. V závodě Světového poháru letos poprvé odstartoval také Michal Šlesingr, který po nemoci ukázal dobrou formu.

Skvělé osmé místo vybojovala na letošním Tour de Ski lyžařka Eva Vrabcová-Nývltová

Umístění v první desítce elitních závodnic světových jmen znamená pro lyžařku Nývltovou na letošním Tour de Ski velký úspěch. A také posun v žebříčku Světového poháru na 12. místo.

Radek Čermák a jeho netradiční trénink na střeše dodávky

O tom, že pro sportovce vyznávající disciplínu rychlostního lyžování musí být adrenalin každodenním chlebemm nás přesvědčil držitel českého rekordu v této disciplíněm Radek Čermák.

České týmy úspěšně dokončily extrémní závod na hranici lidských možností v kostarické džungli

O tom, že se čeští sportovci neztratí ani v kostarické džungli mezi jedovatými hady a s minimem spánku, se přesvědčily naše dva čtyřčlenné týmy, které nás reprezentovaly na letošním Costa Rica Adventure race.

Hvězdný trénink na Jizerskou padesátku

Tři známé osobnosti: beachvolejbalistka Kolocová, kajakář Hradilek a režisér Kohák okusili jak chutná tréninková příprava na Jizerskou padesátku.

Extrémní podmínky i nebezpečí - to je Costa Rica Adventure race 2013

V tropické Kostarice odstartoval světový šampionát v adventure race - náročný závod skládající se několika disciplín. O přední místa se ve vytrvalostním závodě přijely poprat dva domácí týmy sportovců, které čeká celkem devět dní plnění nelehkých úkolů.

Olympijskou sezonu zahájili Bauer s Nývltovou na stupních vítězů

Uplynulý víkend patřil ve finském Muoniu běžeckému lyžování. Mezi vítězi se blýskla hned dvě česká jména: Lukáš Bauer a Eva Vrabcová– Nývltová.

Lyžařská mise na Novém Zélandu vynesla Kristýně Kapounové postup na olympiádu v Soči

O této mladé lyžařce je poslední dobou hodně slyšet a v budoucnu tomu zřejmě nebude jinak. Během uplynulé sezóny se jí podařilo nasbírat důležité body. Na domácí scéně si odnesla řadu prvenství, v zahraničí obsazuje příčky nejhůře do 10. pozice.

Nývltová prokazuje skvělou formu i před sezónou. V posledním závodě běžeckého seriálu Run Tour si doběhla pro nejvyšší příčku

Sportovkyně Eva Vrabcová – Nývltová vyměnila lyže za běžecké boty a sklidila úspěch největší – první místo, které zároveň znamenalo nejlepší čas na letošní tour České Pojišťovny 2013.

Závěr přípravy si Nývltová osladila dvěma triumfy

Úspěšnou přípravu na nadcházející zimní sezonu, která bude vrcholit únorovými olympijskými hrami v ruské Soči, má za sebou běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová. V uplynulém víkendu 14. a 15. září 2013 své letní soustředění zakončila dvěma vítězstvími na mistrovství České republiky.

Skikrosař Radim Palán dobývá nový Zéland

Stylem start – cíl vyhrál Radim Palán o víkendu na přelomu září a října největší skikrosový podnik na Novém Zélandu nazvaný Rider X. Stal se tak prvním Evropanem, který zde v šestileté historii závodu dokázal triumfovat.

Boulařka Tereza Vaculíková je zpět ze soustředění u protinožců

Tereza se na zimní sezonu připravuje po celý rok. Za sněhem musela tentokrát až do Austrálie, kde celý měsíc s trenéry pilovala své dovednosti.

Beskydské sedmička 2013: Sedm nejvyšších vrcholů Beskyd zdolala v rekordním čase dvojice Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl

Moravskoslezské Beskydy se staly dějištěm dalšího ročníku horského ultra maratonu a dálkového pochodu. Na necelých sto kilometrech čekalo na odvážlivé sportovce celkem sedm horských vrcholů s převýšením odpovídajícím výstupu na K2.

Petreček s Novotným zdolali Gasherbrum I a II

Opavský horolezec Tomáš Petreček se svým kolegou Markem Novotným zdolali na přelomu července a srpna dvě pákistánské osmitisícovky Gasherbrum I a II. V tomto roce jsou jediní, kteří se dokázali z těchto vrcholů v pořádku vrátit.

Skicrossař Radim Palán si užívá zimu na Novém Zélandu

Formu na nadcházející zimní sezonu si ladí skicrossař Radim Palán na opačné straně zeměkoule. Do mekky všech adrenalinových sportů, na Nový Zéland zamířil už začátkem evropského léta.

LEKI partnerem největšího horského maratonu v ČR

Sobota 17. srpna 2013 patřila na Jižní Moravě maratónským běžcům, kteří přišli poměřit své síly na akci s názvem Salomon Slezským maraton.

Hole LEKI na skialpinistickém závodě Trofeo Mezzalama

Lyžař Radek Davídek, spolu s dalšími dvěma jezdci absolvoval premiérově jeden z největších skialpinistických závodů na světě. Nechyběly hole LEKI ani oblečení Maloja.

LEKI, Swans a Kästle na novinářském mistrovství ČR v obřím slalomu

Do Harrachova se 28. března sjeli sportovní novináři, olympijští medailisté, sportovci a další osobnosti, aby změřili síly v tradičním závodě RWE KSN Cup, pořádaném Klubem sportovních novinářů. Ani tentokrát jsme na tomto zakončení zimní sezóny nechyběli.

Radek Čermák opět zacloumal s čísly a posunul český rekord v rychlostním lyžování na 237,697 km/h

Cesta lyžaře Radka Čermáka k dosažení rychlosti 240 km/h pomalu ale jistě přestává být pouhým snem. S novým rekordem ze série Speed Masters už mu zbývají jen necelé tři sekundy.

Titul mistryně republiky v běhu na lyžích patří Evě Vrabcové-Nývltové

Eva Vrabcová-Nývltová se v závěru zimní sezony blýskla na špici běžkařských mistrů.

Radim Palán a Jirka Čech zazářili mezi elitními jezdci na Fajtově kopci

Konec sezony pro jezdce z týmu Dropit byl famózní. Dvojí vítězství, párty a crazy Harlem Shake.

Eva Vrabcová Nývltová ovládla letošní ročník Karlova běhu

Před mistrovstvím republiky ukázala Eva Vrabcová Nývltová, že má skvělou formu. S dvojím prvenství v závodě se neztrácela ani ve společné kvalifikaci s muži.

Mediální freestyle Dana Hanky

Stylový sestřih freeskiingu plného skvělých triků v podání Dana Hanky se líbil i v zahraničních médiích.

Jirka Čech se poctivě připravuje na juniorské MS

Jirka Čech zahájil měsíční přípravu před mistrovstvím světa juniorů, které se stejně jako loni pojede v italském Valmalencu.

V Praze se lyžuje blaze

Radim Palán s partičkou lyžařských nadšenců zaútočil na noční Prahu s cílem otestovat sněhovou nadílku.

Raďas z Dropit teamu se vrací na svahy

Radim Palán si loni na předposledním závodu Českého poháru ve skicrossu utrhl kolenní vazy a šel pod "kudlu". I přes neúčast na posledním závodě si uhájil první příčku. V dubnu absolvoval operaci, přes léto rekonvalescenci a rehabilitace a letos už má první medailové ocenění.

Legendární Kästle představily novou kolekci s možností testování

Lyže Kästle se objevily vedle dalších značek na testovacím víkendu v lyžařském areálu ve Vrchlabí.

LEKI úspěšně na MS ve Schladmingu

Letošního mistrovství světa v alpském lyžování ve Schladmingu, které se konalo ve dnech 4. až 17.února, se zúčastnila světová lyžařská špička. Nechyběli samozřejmě lyžaři "ze stáje" LEKI, kteří jako technickou oporu využívají hole a rukavice této značky.

Jednička nočního lyžování Radim Palán

Ve středočeském Monínci se jel noční závod. O tom, že je na startu potřeba se pořádně odpíchnout přesvědčil ostatní vítěz závodu Radim Palán z týmu Dropit riders.

Český paraski tým dovezl z Alpendorfu hned dvě medaile

Český paraski tým o víkendu 11. – 13. ledna skvěle odstartoval závodní sezonu Evropského poháru v paraski, sportu kombinujícím parašutismus a lyžování.

Parta freeskierů se vydala natáčet freeski 3D videa na svahy jižních sousedů

Rakouská lyžařská střediska Hochkar a Semmering se stala dějištěm pořízení historicky prvního českého freeski videa ve 3D. V čele šestičlenné partičky freeskierů byl Dan Hanka.

Nývltová ukončila přípravu na MS ve Val di Fiemme

Běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová odjíždí s týmem do švýcarského Davosu, kde se koná ve dnech 16. a 17. února závod SP.

Jiří Čech: „Skicross v Čechách zažívá boom“

Řady skicrossových nadšenců se neustále rozšiřují a významně tomu pomáhá projekt „S ČT NA VRCHOL“. Tento projekt České televize cílí na lyžaře, kteří chtějí okusit trať, atmosféru a dynamiku skicrossového závodu.

Sportovci pod značkou LEKI opět bodují

Přinášíme vám další skvělé výsledky ze světa špičkových lyžařů. Tito sportovci, kteří jako technickou oporu využívají hole a rukavice značky LEKI, během letošního ledna opět dosáhli vynikajících výsledků.

Jiří Čech: "V závodech Českého poháru si věřím na vítězství."

Na konci ledna se na Valašsku konal vůbec první závod ve Skicrossu v ČR. Nechyběl ani rider z teamu Dropit Jiří Čech. V závodě získal skvělé 3. místo.

Úspěšný start pro Lukáše Vaculíka ve švýcarském Airole. V Evropském poháru si zajel pro 5. místo

Po prvním úspěchu boulařského mastera Lukáše Vaculíka v Čechách následuje další, tentokrát evropského měřítka.

O nový český rekord v rychlostním lyžování se zasloužil Radek Čermák

Na mistrovství světa v rychlostním lyžování byl překonán starý český rekord. Svou jízdou se o něj čestně zasloužil lyžař Radek Čermák.

První a druhé místo pro akrobata na lyžích Lukáše Vaculíka

Boulař Lukáš Vaculík se pomalu vrací do formy. Ve svém prvním letošním závodě za sebou nechal i úřadujícího mistra republiky.

Sport Koncept hlásí podporu dvěma nováčkům

Rebelové na sněhu, i tak by se dali nazvat tito dva jezdci, kteří si za svoji disciplínu vybrali freeskiing. Nechť jim LEKI dopomáhá na cestě k úspěchům!

Lukáš Bauer si zajel pro 2. místo na Jizerskou padesátku

Svou premiéru na Jizerské padesátce si konečně odjel také Lukáš Bauer podporovaný značkou LEKI, který přes nevelké cíle skončil na druhém místě. Nestačil na jediného Nora Anderse Auklanda. Navzdory faktu, že jde o laufařský závod a Lukáš je stále značně unaven z Tour de Ski, je to senzační výsledek.

Lukáš Vaculík hlásí comeback

Boulař Lukáš Vaculík pomalu začíná následovat svoji setru Terezu a pilně trénuje před prvním ostrým startem, který ho čeká na konci prosince v Obertauernu.

Leki opět zazářilo na stupních vítězů

Další body do soutěže Světového poháru byly připsány. Mezi ženskými sjezdařkami jednoznačně „vyčnívala“ Američanka Lindsey Vonn.

Boulařka Terka Vaculíková získala olympijské stipendium

Finále Světového poháru a olympiáda v Soči. I to jsou cíle mladé nadějné boulařky Terezy Vaculíkové.

Lyžař Lukáš Bauer: Neúspěchy ho nebaví, ale nevzdává se

Začátek letošní sezony bude pro Lukáše Bauera asi trochu citlivým tématem, ale rozhodně ho to nepoloží. Spíše naopak. I přes zranění, která ho donutila snížit frekvenci tréninků a podepsala se na jeho výkonech, stále vzhlíží směrem k vítězným pozicím.

Lyžařka Terka Vaculíková trénuje za oceánem

Boulařská naděje, Tereza Vaculíková, je zase na cestách a pilně trénuje na nadcházející sezonu, která odstartuje už 15. prosince prvním závodem ve Finsku.

Pohled do zákulisí příprav Lukáše Bauera

Těsně před zahájením závodu Světového poháru vám nabízíme malou sondu do Finska, kde pilně trénuje běžkař Lukáš Bauer.

Běžkařka Nývltová zahájí zimní sezonu závodem ve Finsku

Eva Vrabcová Nývltová má na listopad ve svém sportovním diáři opravdu plno. Čekají ji první závody FIS a světového poháru.

LEKI NEWS: První body do žebříčku Světového poháru ve sjezdovém lyžování byly připsány

Na prvním slalomu Světového poháru letošní sezony zazářilo LEKI na stupních vítězů hned několikrát.

Radim Palán už řádí na sněhu

Skicrossař Radim Palán zahájil letošní sezonu snow tripem s partičkou přátel na rakouském ledovci Kaunertal.

Vaculíkovci se rozhodli „rozlyžovat“ na Hintru

Sourozenci Lukáš a Tereza Vaculíkovi odjeli do rakouského střediska Hintertux, aby si dali pořádně do těla.

Lukáš Bauer otevřel bránu do světa dálkových běhů

Český běžkař světového formátu Lukáš Bauer se stal členem švédského týmu dálkových běžců.

Stačí jeden "click" a jste ready!

3 v 1: pohodlí, bezpečnost a hlavně snadné použití. To je TRIGGER S systém.

Radim Palán mění francouzské berle za hole LEKI

Dlouhé období rekonvalescence má pomalu za sebou český skicrossař Radim Palán. Úraz, který si způsobil na konci loňské zimní sezony, mu sice nezabránil k výhře Českého poháru ve skicrossu, ale na dlouhou dobu mu znemožnil intenzivně trénovat.

Jiným sezona končí, Evě Vrabcové Nývltové začíná

O tom, že konec letní sezony je pro běžkyni na lyžích Evu Vrabcovou Nývltovou teprve začátkem, není pochyb. Z jednoho víkendu a účasti na čtyřech závodech dokázala získat dva mistrovské tituly.

Letošní PECká běžecká série ukončila sezonu závodem BězSkiCross

V Peci pod Sněžkou na Javoru dne 17. 3. 2012 odstartoval už třetí závod běžecké série Běžskicross neboli sprint a skicross dohromady na běžkách. Závod pro širokou veřejnost, který v sobě spojil jak výběh do kopce, tak následný sjezd na trati plné překážek a skoků, rozdal i zajímavé ceny v podobě holí LEKI, a to nejen vítězům.

Klaus Lenhart, generální ředitel LEKI Lenhart GmbH, tragicky zahynul ve věku 56 let

Jeden z nejvíce charismatických a nejúspěšnějších lidí v outdoorovém průmyslu je mrtev. V německém Kirchheim (Teck) ve věku 56 let zemřel vizionář Klaus Lenhart při tragické nehodě v letadle, která byla zapříčiněna mechanickou závadou1). Zanechal za sebou ženu a dvě dospělé děti.

Andrea Krýslová si zařádila na Pradědu

Andrea Krýslová, členka DROPIT Teamu a přední česká freeskierka, si zimní sezonu užila do sytosti. Sice už máme letní počasí, ale tyhle fotky z Pradědu a z freeski jibbingu (sjíždění překážek - beden) na Červenohorském sedle musíte vidět. Hole LEKI jsou k nepřehlédnutí.

Radek Čermák obhájil 6. místo v žebříčku světového poháru

Ačkoliv se Radek umístil celkově na 6. místě ve světovém poháru, letošní zimní sezonu popisuje jako smolnou. A že k tomu má patřičné důvody.

Zillertal trip

Začátkem dubna se bratři Vrbičové z Dropit týmu rozhodli se vší parádou rozloučit se zimou. Partička se vydala do zillertálského údolí, aby ji na několik měsíců řekli „sbohem".

Skicrossař Jirka Čech ukončil sezonu 4. místem na MČR, 1. místem na MČR juniorů a 13. místem na MS juniorů

Ukončení skicrossové sezony 2011/2012 patří neodmyslitelně k závodu mistrovství České republiky, které se koná každoročně ve Špindlerově Mlýně. Na startovní listině se objevila celá řada kvalitních skicrossařů, kteří jezdí světový pohár, doplněná českými a zahraničními jezdci. Mezi ně patří Tomáš Kraus (vícenásobný mistr České republiky), Filip Flisar (vítěz světového poháru 2012) a také člen DROPIT Týmu Jirka Čech.

Robo Záboj vyhrál ČP Masters a MČR Masters 2012

O víkendu 17. – 18. března se odjelo finále ČP Masters v Peci pod Sněžkou, kterého se zúčastnilo na 70 závodníků bojujících celý rok o vítězství v Českém poháru včetně našeho závodníka Roba Záboje. Týden na to proběhlo finále SKI SERIE MASTERS vedené jako MČR Masters v Pasekách nad Jizerou. A kdo se nakonec stal celkovým vítězem?

Radek Čermák obsadil 5. místo ve švédském Idre

Koncem března (24 a 25. 3. 2012) se ve švédském Idre jel 2x závod Světového poháru ve SPEED Ski. Zimní podmínky však vůbec nepřály, a tak se startovalo z levelu CHICKEN cca 50m pod vrcholem nejprudší sjezdovky světového poháru CHOCKEN. Radek však nakonec se svými hůlkami Leki vybojoval parádní 5. místo.

Jezdci s holemi LEKI zanechali výraznou stopu v celkovém bodování Světového poháru

Poslední závod zkazila, přesto se stala neohroženou vládkyní letošní sezony. Americká lyžařka Lindsey Vonnová dominovala ve třech z pěti disciplín a získala velký křišťálový glóbus pro celkového vítěze Světového poháru. Dařilo se i dalším jezdcům s vybavením LEKI.

Sourozenci Vaculíkovi se představili v show Se Čtyřkou na vrchol

Dvě boulařské české naděje a sourozenci zároveň si nenechali ujít show „Se Čtyřkou na vrchol“, kde si zkusili zajezdit v brankách i s ostatními známými či méně známými lyžaři a kde byli mimo jiné pečlivě vyzpovídáni. Ve videu Tereza i Lukáš prozradili něco o jejich začátcích i budoucnosti.

Značka Leki sponzorovala Mistrovství světa ve skibobech

Tři tituly a další čtyři medaile vybojovali na mistrovství světa v Deštné čeští reprezentanti v jízdě na skibobech. Leki tak nechyběly ani v Orlických horách, kde podpořily Český svaz skibobistů.

Radim Palán předčasně ukončil skicrossovou sezonu

Další závody FIS Českého poháru ve skicrossu se tentokrát odehrály ve středisku Bublava. Zde samozřejmě nemohl chybět ani dropit.cz team v čele s Radimem Palánem, který přijel na Bublavu v roli lídra FIS Českého poháru. Vše dopadlo ale dost nešťastně, a to utrženými vazy v koleni a tím pádem i předčasným ukončením sezony.

Z týmu Olfin car - Vella Trutnov zářili na republice především dorostenci

Ve stejném termínu jako Mistrovství České republiky dospělých, proběhly v Novém Městě na Moravě také závody Českého poháru dorostu s mezinárodní účastí. Výsledky dospělých nebyly nijak oslnivé, zato dorostenecká část družstva Olfin car - Vella Trutnov zajela velmi slušně.

Nývltová si zajistila účast na vyvrcholení sezony

Šestadvacátým místem v klasické třicítce s hromadným startem zakončila česká běžkyně na lyžích Eva Nývltová hlavní část sezony. Díky tomu se udržela v elitní padesátce bodování a zajistila si tak účast ve Finále Světového poháru.

Značka LEKI a SWANS sponzorují Race Masters a Roberta Záboje

Značka LEKI a SWANS podporuje unikátní projekt Race Masters, který sdružuje všechny hobby i bývalé závodní lyžaře. Cílem projektu i sponzorství je podpořit tyto hobby závodníky, kteří mají stále chuť poměřovat síly s ostatními a zažívat adrenalin na svahu.

Leki nechybí ani ve sportovní reality show Se čtyřkou na vrchol

Začátkem února byl zahájen projekt Se čtyřkou na vrchol, který je zaměřen na širokou lyžařskou veřejnost odhodlanou trávit aktivně období zimních měsíců na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně a soutěžit s ostatními lyžaři. Hole a rukavice Leki tak tady zaručeně nemohly chybět.

Lukáš Bauer předčasně zapíchl hole Leki

Sezona Lukáše Bauera předčasně skončila. Posledním startem českého lyžaře byl závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě, který absolvoval i přes bolest paty. Příčinu odhalila až magnetická rezonance. "Je jí zlomenina patní kosti, klasifikovaná jako únavová," uvedl Bauer na svých internetových stránkách.

Skicrossová sezona pokračovala na Dolní Moravě

Zima je v plném proudu a s ní i skicrossová sezona, která pokračovala dalším závodem ve skiareálu Větrný Vrch na Dolní Moravě. A ve výsledkové listině zanechali výraznou stopu i jezdci dropit.cz teamu, řítící se korytem s hůlkami LEKI.

Šampiona podpíraly cestou na podium hůlky LEKI

Chorvatský lyžař Ivica Kostelič vyhrál i třetí ze čtyř superkombinací v sezoně a obhájil tak malý křišťálový glóbus pro krále této disciplíny. Při slalomu si však poranil koleno a slavnostní vyhlášení již absolvoval ve viditelných bolestech. Cestou na podium si tak dokonce musel pomáhat svými hůlkami LEKI. Dařilo se i dalším jezdcům s vybavením od německé značky.

Značky Sport Konceptu představily zimní kolekce na veletrhu ISPO

Výrobce sportovních oblečení a příslušenství, značky LEKI, Schöffel, Maloja, Canada Goose, SWANS, SH+, Oxbow a Zandona, se zúčastnily největšího sportovního veletrhu v Evropě. Na přelomu ledna a února zhlédlo v Mnichově na výstavě ISPO stánky oblíbených značek tisíce návštěvníků.

Hůlky LEKI odpíchly Vonnovou až mezi legendy

Vstoupila mezi legendy. Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála během prvního únorového víkendu v německém Ga-Pa už 50. závod světového poháru, což před ní dokázaly pouze dvě ženy. Dařilo se i dalším jezdcům s vybavením značky LEKI. V mužském sjezdu zářil švýcarský nestor Didier Chuche, ve skikrosu jeho mladší krajané Sanna Lüdiová a Alex Fiva.

LEKI zářily v dalších FIS závodech Českého poháru ve skicrossu

Po úvodním skicrossovém víkendu ve skiareálu Karolínka se FIS Český pohár přesunul na druhou stranu republiky do krušnohorského areálu Potůčky. Malá vesnička na česko německé hranici, kde se již loni jely závody Českého poháru, opět přivítala českou špičku této disciplíny – Dropit team vybavený holemi LEKI. Doplnili ho také závodníci a závodnice ze Španělska, Slovinska, Německa, Rakouska, Belgie a dokonce jeden skicrossař z Japonska.

Radim Palán vyhrál druhý FIS závod Českého poháru na Karolince

Téměř kompletní špička českého i moravského skicrossu se sešla 21. a 22. 1. ve Valašském království, v městečku Karolinka, kde se konaly první dva FIS závody Českého poháru ve skicrossu. Tuto událost si nenechali ujít jezdci podporováni LEKI Radim Palán, Radek Čermák a Jirka Čech. Účast se vyplatila a výsledky stály to za to!

Eva Nývltová na Tour de Ski

Do Tour de Ski Eva vstupovala s rozpačitými pocity ze začátku závodní sezóny. Zranění v poslední části podzimní přípravy a posun přípravy na sněhu se projevily a vybraly si svou daň v podobě nepříliš oslnivých výsledků z kraje sezóny. Avšak výsledky v podzimních závodech a testech byly velmi slibné, a tak Eva vstupovala do celé Tour s nadšením a velkým očekáváním.

Eva Nývltová zazářila na Českém poháru Vysoké nad Jizerou

V pátek 13. 1. 2012 odstartoval v areálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou třídenní maraton závodů Českého poháru dorostu a dospělých, kde se v nejlepším světle ukázala Eva Nývltová. Ta si s přehledem dojela pro první místo a ukázala tak, že u nás opravdu nemá konkurenci. Další závodníci z klubu Olfin Car - Vella Trutnov byli také úspěšní. V oblečení Maloja a s hůlkami LEKI jim to i mimořádné slušelo.

Parádní freeride s holemi LEKI

Skvost na všech svazích, kde se objeví, a přední česká freeskierka Andrea Krýslová z DROPIT Teamu se podělila o parádní freeridové fotky s holemi LEKI. Delší komentář než "Hůlky jsou uplně skvělý" asi netřeba, fotky mluví za vše.

Radek Čermák vyhrál MČR ve Speed Ski závodu

O víkendu se v Rakouském Lackenhofu jel první SPEED Ski závod sezóny 2012, jednalo se o FIS (International Ski Federation) závod, mistrovství Rakouska a zároveň Mistroství ČR, které Radek Čermák vyhrál.

DROPIT Team: Norway experience

Rider Radim Palán se ke konci roku 2011 vydal na sever, na návštěvu svého teammatea Pavla Draštíka. Společně se rozhodli pořádně prozkoumat Paulieho nynější bydliště – zemi pro mnohé zaslíbenou - Norsko. Na plno využili všechny možnosti, které tento zimov právě teď nabízí – hory, oceán, surf a ski!

Šlesingr označil svůj výkon v závodě Světového poháru za parodii na biatlon

Neuspokojivý výsledek sezony musel při vytrvalostním závodě Světového poháru na 20 km v Novém Městě na Moravě strávit nejlepší český biatlonista Michal Šlesingr. Na střelnici sedmkrát chyboval a propadl se tak na 75. místo.

Ultimate skier camp na ledovci Stubai

První lyžařský kemp se v této sezoně odehrál na ledovci Stubai v polovině prosince pod vedením dropit.cz ridera Radima Palána. Vše vyšlo na jedničku… od luxusního ubytování s každodenním wellness a šesti chodovými večeřemi (drinky nepočítaje), přes legraci při "krájení" zasněžených kopců, až po moc fajn počasí a partu dobře naladěných a k tomu ještě šikovných lidí… sedlo si prostě všecko a v únoru se jede zas!

DROPIT Team: Prosincový shred na Neklidu

Vánoční svátky nám kromě jiných nadílek přinesly i první dávku sněhu. V záchvatu euforie z letošních prvních vloček se hned začalo s budováním místního Swis-Shop.cz snowparku, kde se díky tomu podařilo celkem dustojně oslavit World Snowboard Day. Toho se zúčastnili také naši rideři - bratři Vrbitchové.

6. místo pro Lukáše Bauera na Tour de Ski 2012

Poslední etapa Val di Fiemme (9 km) Tour de Ski se konala na alpské sjezdovce Alpe Cermis, kterou Lukáš okomentoval slovy: „Pro někoho noční můra. Pro mě ne! Doufám." Na stupně vítězů sice nedosáhl, ale odnesl si nakonec pěkné šesté místo, které popsal jako „očistec."

Značka LEKI na sklonku roku boduje

Značka LEKI slaví už na počátku sezony 2011/12 velké úspěchy. To především v alpském a běžeckém lyžování, kde jsou rukavice a hole LEKI významnou součástí náčiní TOP sportovců pro dosažení těch nejlepších výsledků. Mezi nejvýznamnější sportovce LEKI patří světoznámá německá lyžařka Maria Riesch, která byla vítězkou světového turnaje 2010/11. Stejným výsledkem i výbavou se pyšnil Chorvat Ivica Kostelic. Nesmíme také zapomenout na Michala Šlesingra.

Carlsbad Ski Sprint 2011 vyhrál Šlesinger s hůlkami Leki

Na druhý svátek vánoční se v Karlových Varech uskutečnil již po páté tradiční závod ve sprintu - Carlsbad Ski Sprint. Na startu se sešlo celkem sedm týmů. Za český tým sice kvůli nemoci chyběl Lukáš Bauer, za to ho do dvojice se startovním číslem tři vystřídal Michal Šlesinger. Napínavá podívaná nakonec pro český běžečko-biatlonový pár vyústila v zasloužené vítězství.

Lukáš Vaculík obsadil 3. místo na exhibičním závodě v Obertauernu

Lukáš Vaculík krásně završil rok 2011 v rakouském středisku Obertauern, kde se zúčastnil exhibičního závodu v Dual mogulech. Odvezl si dáreček v podobě 3. místa.

Závody Na lyžích okolo Pece

Dne 17. 12. 2011 proběhl v Peci pod Sněžkou první ročník závodu na běžkách a skialpech. Vzhledem k nedostatku sněhu, kterého bylo v předešlích týdnech poskromnu, se do poslední chvíle závod odkládal. Krakonoš však závodníkům dopřál a sníh napadl. Organizátoři se proto rozhodli závod uspořádat bez větší propagace, na kterou už nebylo více času.

Český biatlon s holemi LEKI

Značka LEKI je jedním z nejvýznamnějších výrobců holí a rukavic. I proto na ní spoléhá nespočet sportovců. Vedle našeho nejlepšího běžce na lyžích Lukáše Bauera můžeme s holemi LEKI také vidět závodit či trénovat i naše přední závodníky v biatlonu.

Lukáš Bauer si zajel do Davosu pro třetí místo

Lukáš Bauer skončil v závodě Světového poháru běžců na lyžích na 30 km volnou technikou v Davosu na třetím místě. Na bednu vítězů tak stoupl poprvé od Tour de Ski.

Eva Nývltová vstoupila do nové sezóny Světového poháru s rozpačitými výsledky

Běžkařka Eva Nývltová zahájila zimní sezonu Světového poháru v Düsseldorfu s rozpačitými výsledky. Sobotní kvalifikace sprintu jednotlivců pro Evu nebyla optimistickým začátkem – umístila se až na 53. místě. „Městský sprint není pro mě nic, co bych vyhledávala, nikdy se mi v nich nedařilo,“ přiznává pětadvacetiletá trutnovská běžkyně na lyžích Eva Nývltová.

LEKI na vítězné vlně

Je teprve začátek sezóny a lyžaři, kteří závodí s holemi LEKI, už teď sklízí mnoho úspěchů. Za tento týden se jich sešlo hned několik.

Biatlonista Michal Šlesingr závodil s holemi LEKI a skončil na 2. místě ve Světovém poháru individuálního závodu na 20 kilometrů

„Mám obrovskou radost“, sděluje osmadvacetiletý biatlonista Šlesingr, který obhájil 2. místo v individuálním závodu na 20 kilometru ve švédském Östersundu, kde mu byly nápomocné běžkařské hole LEKI.

Novinky od Vaculíků

Naše české boulařské naděje sourozenci Terka a Lukáš Vaculíkovi se připravují na nadcházející sezonu. V ní bude Lukáš využívat kromě holí a rukavic LEKI také brýle SWANS a helmu SH+. Terka se zase zúčastnila oficiálního setkání lyžařů a snowboardistů, které ji dalo další hrst odvahy.

Lukáš Bauer závodí s holemi a rukavicemi LEKI

Česká lyžařská star Lukáš Bauer a německá značka světové špičky LEKI vyrábějící sjezdové, běžecké a trekové hole, hole pro nordic walking a sportovní rukavice, od teď drží za jeden provaz. Toto významné spojení vede k jedinému cíli: předvést maximální výkon na zimních olympijských hrách v Soči 2014.

DROPIT Team se připravoval na novou sezonu na ledovci v Itálii a Rakousku

Český reprezentační skicrossový tým vyrazil před dvěma týdny na přípravu do Itálie na ledovec Passo Stelvio. Neunikl ani druhému soustředění v rakouském Hintertuxu. Počasí přálo, takže si Radim Palán společně s Tomášem Krausem, Nikolou Kučerovou, Petrem Takáčem, Jirkou Čechem, Jakubem Kopřivou a Simonou Strychovou užívali… pořádnou makačku!

Značka LEKI spustila nový web

Německá značka LEKI, která patří mezi přední výrobce holí a rukavic pro lyžování, běžkování, nordic-walking apod., spustila nový web. Mezi jeho přednosti jednoznačně patří větší jednoduchost, srozumitelnost i celková interaktivita a vizuál stránky.

Olfin Car - Vella Trutnov: 4x zlato a 4x stříbro z letního Mistrovství ČR

Zářijový víkend (10 - 11. 9. 2011) proběhl v Liberci ve znamení letního Mistroství ČR dorostu a dospělých 2011, nazvané Ski Tour Liberec. V sobotu se závodilo o mistrovské tituly v běhu na kolečkových lyžích v areálu ve Vesci. Dopoledne byl na programu sprint a odpoledne následoval distanční závod. V neděli pokračoval závod v běhu do vrchu Pilínkov-Ještěd, do něhož se startovalo gundersenovou metodou (tedy v odstupech dle ztrát z předchozího dne).

Značky LEKI a Maloja podporují reprezentantku ČR v běhu na lyžích Evu Nývltovou

Eva Nývltová patří k nejlepším běžkyním na lyžích a do českého reprezentačního týmu ČR. Mezi její nejlepší umístění patří 19. místo v celkovém pořadí Tour de Ski (2011) (druhé nejlepší v ČR, lépe se umístila pouze Katka Neumannová), kdy se Eva zařadila do červené elity – tedy mezi 30 nejlepších lyžařek světa.

Dropit tým: léto + lyže + Leki = offroad cross

Kluky z Dropit týmu, Radima Palána a Dana Martínka, už nebavilo jen tak sedět a čekat, až konečně napadne pořádný zimní prašan. Rozhodli se tak, že si letní zábavu trochu zpestří…jak? To se podívejte sami.

LEKI hole podpořily závod Beskydská sedmička 2011

V pátek 2. září 2011 ve 21.00 hodin odstartoval z frenštátského náměstí druhý ročník Salomon Continental Beskydské sedmičky, který letos získal titul mistrovství ČR v horském maratonu. Na trať se postavilo přes 2700 odvážlivců, odhodlaných pokořit 7 hlavních vrcholů dlouhých 87 km s celkovým převýšení 5 302m, které se rovnají virtuální beskydské K2. Partnerem závodu byly i sjezdové, běžecké, trekové a nordic walkingové hole LEKI, které poskytly při náročném stoupání účastníkům oporu.

Lukáš Vaculík zabodoval na Kromwars v Kroměříži

Prvního ročníku Kromwars, exhibice nejlepších freeskierů, se 3. 9. v Kroměříži zúčastnil i Lukáš Vaculík, aby vyzkoušel zač je toho freeski water jump loket. Ačkoli to není jeho primární disciplína, skončil na skvělém 7. místě.

LEKI podpořila 69slam Bandidas girlie camp 2011

Značka světové špičky v oboru sjezdových, běžeckých a trekových holí LEKI podpořila letní freeskingovou a snowboardovou akci pro všechny holky, co chtějí umět skákat. Dámské jízdy se zúčastnily jak profesionálky, tak i slečny elévové.

LEKI podporuje Červený kříz v Japonsku

Německá světová značka LEKI, proslulá svými špičkovými holemi a rukavicemi, daruje 10,000 € Červenému kříži v Japonsku. Finanční prostředky budou použity na zdravotní péči obětí postižených zemětřesením a vlnou tsunami.

Radek Čermák získal skvělé 3. místo na Světovém šampionátu v rychlostním lyžování

Sice trochu opožděně, ale přeci. Naše harrachovská raketa Radek Čermák získal nádherné třetí místo v závodě SPEEDSKI MASTER 2011. Tento prestižní závod, který se letošní rok konal v rakouském Verbieru, představuje opravdové adrenalinové jezdce, takže Radkovi gratulujeme za tak skvělý výkon i odvahu.

Světový pohár ve Snowboardingu 2011 se bude konat v areálu SnowWorld Landgraaf

Dne 14. října 2011 bude známý holandský hotel s vlastním lyžařským areálem SnowWorld Landgraaf opět hostit závod Světového poháru ve Snowboardingu v paralelním slalomu LG FIS Snowboard. Organizace Světového poháru tím potvrzuje, že SnowWorld je mezinárodně uznávané místo pro konání vrcholových sportovních akcí. Není proto divu, že se SnowWorld může rovnat velkým lyžařským střediskům jako je Sölden (Rakousko), Beaver Creek (USA), Val d'Isère (Francie) a Garmisch Partenkirchen (Německo).

RWE KSN Cup a SPORT KONCEPT

Pod názvem RWE KSN Cup se skrývá každoroční mistrovství České republiky v obřím slalomu sportovních novinářů. A jelikož SPORT KONCEPT má samozřejmě rád lyžování, sport a taky kamarády novináře, tak jsme nemohli chybět.

Tereza Vaculíková získala bronz na Mistrovství světa juniorek

Tereza Vaculíková si z Mistrovství světa juniorek v jízdě v boulích ve finském Jyväskylä přivezla krásnou bronzovou medaili a čtvrté místo z paralelního závodu. Završila tak úspěšnou sezonu, kdy si kromě těchto posledních výsledků připsala i 11. místo v seniorském Mistrovství světa a překvapivé 7. místo v závodě Světového poháru.

LEKI na testu běžeckých lyží NORDIC Skitest 2011

Již třetí veřejný odborný test běžeckých lyží proběhl 5. - 6. března v Žacléři. Jako partner se opět zúčastnila značka LEKI, která v testu nesměla chybět. Poskytla několik svých kvalitních modelů holí na rok 2011 a možnost zapůjčení byla také hojně využívána.

Tereza Vaculíková obsadila 7. místo ve Světovém poháru v Åre

Úspěšný závod Světového poháru v jízdě v boulích ve švédském Åre má za sebou Tereza Vaculíková, která se poprvé dostala do první desítky. Do finále postoupila z 10. místa a přes Audrey Robichaudovou se probojovala do dalšího kola. Tam sice prohrála s Jennifer Heilovou, druhou závodnicí celkového pořadí ve Světovém poháru, ale umístila se i tak na krásné 7. příčce.

Značka LEKI získala na světovém šampionátu v alpském lyžování 24 medailí

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování, které probíhalo od 8. do 20. února v Garmisch-Partenkirchenu, bylo velmi úspěšné pro značku LEKI. Závodníci s holemi LEKI totiž získali neuvěřitelných 24 medailí, a to je důvod k radosti.

Čeští skibobisté úspěšně zakončili MS v Nauders – získali 19 medailí

Mistrovství světa 2011 v jizdě na skibobu, které se konalo ve dnech 11-13.02.2011 v Nauders, bylo velice úspěšné pro české reprezentanty. Z asi osmdesáti zúčastněných skibobistů z 12 zemí světa, kteří se utkali v disciplínách slalom, obří slalom, super-G a kombinace, získali naši reprezentanti 19 medailí.

Tereza Vaculíková si na MS dojela pro 11. místo

Na Mistrovství světa v jízdě boulích v americkém středisku Deer Valley v Utahu zajela životní závod Tereza Vaculíková. Skončila na skvělém 11. místě a chybělo opravdu málo k TOP desítce.

Značky společnosti Sport Koncept jsou k vidění na veletrhu ISPO 2011

Od 6. do 9. února se nám opět otevírá veletrh ISPO – největší veletrh se sportovním zbožím, tentokrát v novém mnichovském výstavišti. Velkou mezinárodní účast potvrzuje na 48 českých výrobců na ploše neuvěřitelných 1.700m2. Celkově se veletrhu ISPO 11 zúčastní přes 2.000 vystavovatelů ze 45 zemí a samozřejmě nesmí chybět ani značky, které sdružuje společnost SPORT KONCEPT.

Sourozenci Vaculíkovi úspěšně absolvovali další závod Světového poháru

Dva závody světového poháru v jízdě v boulích v Lake Placid mají úspěšně za sebou sourozenci Vaculíkovi. Na celý víkend jim počasí přichystalo pěkné mrazy. Ve středisku panovalo okolo -24°C, v neděli klesla rtuť v teploměrech na příjemných -29°C, ale i v těchto arktických podmínkách se jim podařilo zajet slušné výsledky. Tereza Vaculíková obsadila 21. a 19. místo, Lukáš Vaculík skončil v sobotu 17., v neděli si polepšil na 16. místo, ale do postupové finálové dvanáctky se bohužel nedostal.

49. ročník Mezinárodních závodů žactva v alpských disciplínách

Další ročník mezinárodních závodů žactva ve slalomu a obřím slalomu Skiinterkriterium bude probíhat 27.- 30. února v Říčkách v Orlických horách. Závodníci se utkají ve dvou kategoriích - kat. I. - mladší žáci a žákyně, nar. 1998 a 1999, kat. II. - starší žáci a žákyně, nar. 1996 a 1997. Tento závod je jeden z deseti závodů pořádaných pod hlavičkou FIS, které se jedou v Evropě a v Kanadě. Minulého ročníku se zúčastnilo přes 200 závodníků z 20 zemí. Ze současné špičky u nás například závodili sourozenci Kosteličovi, Šárka Záhrobská, celá česká reprezentace a řada dalších.

Klaus Lenhart, majitel a prezident společnosti LEKI, získal finálové ocenění ve dvou významných hospodářských soutěžích

Klaus Lenhart dosáhl finále soutěže „Podnikatel roku 2010“ a soutěže Dr. Rudolfa Eberleho – Cena za inovaci Baden-Württemberg 2010

Značka LEKI uspěla i v Lake Louise a Aspenu

Závody ve Světovém poháru v alpském lyžování pokračovaly minulý víkend 27.-28.11. v Aspenu (USA) a Lake Louise (CAN). Závodníci s holemi LEKI zde zopakovali úspěchy a opět se postavili na stupně vítězů.

Závodníci s holemi LEKI zabodovali ve slalomu Světového poháru v alpském lyžování v Levi

Závodníci s holemi LEKI úspěšně absolvovali závody v Levi, které se konaly 14. a 15.11. Mezi ženami se na prvním místě umístila Marlies Schildová před Marií Reischovou a Tanjou Poutiainen. O den později se na stupně vítězů postavili Andre Myhrer a Ivica Kostelic. Celkově se v první desítce žen umístilo 6 závodnic s holemi LEKI včetně tří prvních míst, mužů je s holemi LEKI v první desítce hned osm.

Manuela Moelggová měla úspěšný start do sezony

Na ledovci Rettenbach v rakouském Söldenu začal 23.října již 45. ročník Světového poháru v alpském lyžování. Úvod patřil obřímu slalomu žen, ve kterém měla úspěšný start do sezony Italka Manuela Moelggová s konečným třetím místem.

SPONZORING juniorského lyžařského závodu

Koncem ledna se ve Ski centru Říčky v Orlických horách konal 48.ročník závodu SKIINTERKRITERIUM- Mezinárodní závod žactva v alpských disciplínách. Společnost SPORT KONCEPT tento závod sponzorovala skrze značky LEKI, SWANS a SH+.

David Koribský a Iditarod

Iditarod Trail Inivitational je považován za jeden z nejtěžších vytrvalostních závodů na světě, který probíhá v opravdu náročných podmínkách, napříč celou Aljaškou. V závodě se testují fyzické, morální a psychické schopnosti účastníků závodu.