LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Jezdci s holemi LEKI zanechali výraznou stopu v celkovém bodování Světového poháru

Poslední závod zkazila, přesto se stala neohroženou vládkyní letošní sezony. Americká lyžařka Lindsey Vonnová dominovala ve třech z pěti disciplín a získala velký křišťálový glóbus pro celkového vítěze Světového poháru. Dařilo se i dalším jezdcům s vybavením LEKI.
team austria.jpg

V alpském lyžování Vonnová kralovala nejen mezi ženami, ale stala se i nejúspěšnější sportovkyní letošní zimní sezony vůbec. Vyhrála dvanáct závodů, počtvrté v kariéře celkově Světový pohár, popáté za sebou malý glóbus za sjezd, čtvrtý za super-G a třetí v řadě za superkombinaci. „Byla to neuvěřitelná sezona,“ neskrývala po posledním závodě dojetí. A to i přes nepovedené loučení s uplynulým ročníkem. Před obřím slalomem ve Schladmingu se mohla nesmazatelně zapsat do historie. Na kontě měla 1980 bodů, čímž už překonala dosavadní ženský rekord Chorvatky Janici Kosteličové. Chtěla však ještě výš, zdolat metu 2000 bodů legendárního Hermanna Maiera, to se ale zkaženým závodem nepovedlo.

Suverénní Američanku doplnily na stupních vítězů i další lyžařky s holemi LEKI. V super-G utekla jen o 12 bodů stříbrná medaile třetí Anně Fenningerové z Rakouska. Ve sjezdu se naopak povedlo uhájit druhou příčku lichtenštejnskému blesku Tině Weiratherové. Na Marii Höflovou-Rieschovou zbylo v superkombinace až nepopu

lární čtvrté místo, to ji však nemuselo mrzet. Zkušená Rakušanka si totiž už s předstihem zajistila bronz v celkovém hodnocení Světového poháru.

Malý glóbus za slalom získala Rakušanka Marlies Schildová, hned za ní se umístila její krajanka Michaela Kirchgasserová. Ve zbývající disciplíně, obřím slalomu, dosáhla Vonnová na stříbro, bronz brala Tessa Worleyová z Francie. Mezi muži se blýskl švédský slalomář Andre Myhrer, který odsunul až na druhé místo tradičního vládce této disciplíny posledních let Ivicu Kosteliče. Ten si však nenechal uniknout prvenství v superkombinaci, kde druhý skončil Beat Feuz ze Švýcarska a nadvládu lyžařů LEKI doplnil třetím místem Romed Baumann z Rakouska.

Feuz bral stříbro i ve sjezdu, kde skončil třetí švýcarský veterán Didier Cuche. Tomu pak těsně uniklo prvenství super-G, ve kterém si Feuz připsal za třetí místo třetí stupně vítězů. To se projevilo i v celkovém hodnocení. Pouze o 55 bodů unikl Feuzovi velký křišťálový glóbus pro celkového vítěze Světového poháru. Druhým místem tak zakončil životní sezonu, vždyť minulý rok skončil celkově až dvaadvacátý!

V biatlonu Finska Kaisa Mäkäräinenová nezopakovala loňské celkové vítězství ve Světovém poháru, které ji vzala Švédka Helena Ekholmová. Ve sprintu brala Mäkäräinenová konečný bronz. Mezi muži zářil Andreas Birnbacher. Celkové třetí místo doplnil stejným umístěním ve sprintu a prvenstvím v závodech s hromadným startem.

Hole LEKI se osvědčily i v tvrdých soubojích při skikrosu. Slovinec Filip Flosar s nimi vyhrál celkové bodování, na bronzovém stupínku ho doplnil Alex Fiva ze Švýcarska. Mezi ženami brala konečné stříbro Ophelie Davidová z Francie a bronz Švýcarka Katrin Müllerová.

Více informací o značce LEKI najdete na www.leki.cz.