LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Hůlky LEKI odpíchly Vonnovou až mezi legendy

Vstoupila mezi legendy. Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála během prvního únorového víkendu v německém Ga-Pa už 50. závod světového poháru, což před ní dokázaly pouze dvě ženy. Dařilo se i dalším jezdcům s vybavením značky LEKI. V mužském sjezdu zářil švýcarský nestor Didier Chuche, ve skikrosu jeho mladší krajané Sanna Lüdiová a Alex Fiva.

Je krásná a navíc proklatě rychlá. Právě sjezd, tedy nejrychlejší disciplína alpského lyžování, katapultoval Lindsey Vonnovou mezi lyžařskou elitu. Po vítězství v Garmisch-Partenkirchenu si připsala jubilejní padesátý triumf ve světovém poháru, přitom celé poloviny z nich dosáhla právě v královské disciplíně.

Vonn Lindsey.jpg

„Každé vítězství je cenné, ale padesátka je příležitost se trochu ohlédnout. Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít tolik výher. Navíc mám ještě spoustu závodů před sebou,“ řekla zahraničním novinářům Vonnová, která vyhrála už čtvrtý ze šesti sjezdů sezony a s náskokem vede průběžné pořadí.

Stejně suverénně přitom vévodí i celkovému žebříčku Světového poháru, kde si zhruba v polovině sezony, která čítá 39 závodů, připsala deváté vítězství.

Královna s hůlkami LEKI přitom ovládla i superkombinaci týden předtím ve Svaté Mořici, kde opět nezaváhala ani ve sjezdu. Při něm dokonce „LEKI komando“ ovládlo kompletní stupně vítězů, když se za sedmadvacetiletou Američankou seřadily Němka Maria Höfl-Rieschová a nadějná reprezentantka Lichtenštejnska Tina Weiratherová. Rieschová navíc den po stříbrné medaili přidala zlato v superkombinaci, kde na ní nestačila ani nakonec druhá Vonnová.

I muži mají vládce s hůlkami LEKI. Chorvatský specialista na točivé disciplíny Ivica Kostelič vévodí jak kombinaci, tak i celkovému pořadí Světového poháru. Při posledním slalomu v rakouské Schladmingu se však musel spokojit „pouze“ se čtvrtou příčkou, když se před něj na stupně vítězů protlačili ještě Ital Stefano Gross a domácí Mario Matt, kteří závodí s vybavením od stejné firmy.

Ivica Kostelic.jpg

Sjezd v Ga-pa pak ovládl sedmatřicetiletý Didier Cuche. Veterán, který se chystá po sezoně ukončit svou bohatou kariéru, se navíc vyšvihl do průběžného vedení v této disciplíně. Bude tak útočit na svůj pátý malý křišťálový glóbus za posledních šest let.

Ve skikrosu září Švýcarka Sanna Lüdiová, která se probojovala na mezi trojici nejlepších ve třech z posledních čtyř závodů. A v tyrolském St. Johannu, kde skončila až devátá, ji zastoupila další závodnice se známými hůlkami, Francouzka Ophelie Davidová.

Podobně skvělá forma, jakou má Lüdiová, potkala i dalšího Švýcara. Fiva Alex ovládl dva z posledních pěti mužských podniků, v Innichenu navíc přidal jedno třetí místo a stoupá žebříčkem průběžného pořadí strmě vzhůru.

LEKI lyžaři tak započali nový rok neméně úspěšně, než končili ten předešlý a po polovině sezony tak mají dobře nakročeno k úspěchům v celkovém bodování.