POC

Mizuno

Sportovci

Radek Čermák

Radek „Raketa“ Čermák je skutečným mistrem v disciplíně rychlostního lyžování (speedski). Svůj velký triumf si odnesl z letošního Mistrovství světa ve francouzském Vars 2013, kde zajel nový český rekord v rychlostním lyžování. Ten dostal číslo 230,71 km/h. Po celých dlouhých jednadvaceti letech tak vystřídal úřadujícího rekordmana Petra Kakeše s jeho maximem 223,325 km/h.

Disciplíně rychlostního lyžování se Radek věnuje třetím rokem. Kromě toho je členem českého skicrossového týmu a pravidelně se účastní závodů Českého poháru.

Cílem Radkovy rakety je dostat se na 240km/h, což už je ale pro něj vzhledem k jeho tělesným dispozicím maximální dosažitelná rychlost.

Loňský rok byl pro Radka ve znamení mnoha úspěchů. Podívejte se na sérii jeho skvělých výsledků:

Speedski

1. místo MČR + FIS závod LACKENHOF 2012  (celkově 5. Místo ve FIS)

Radek Čermák a jeho netradiční trénink na střeše dodávky

O tom, že pro sportovce vyznávající disciplínu rychlostního lyžování musí být adrenalin každodenním chlebemm nás přesvědčil držitel českého rekordu v této disciplíněm Radek Čermák.

4/04

Radek Čermák opět zacloumal s čísly a posunul český rekord v rychlostním lyžování na 237,697 km/h

Cesta lyžaře Radka Čermáka k dosažení rychlosti 240 km/h pomalu ale jistě přestává být pouhým snem. S novým rekordem ze série Speed Masters už mu zbývají jen necelé tři sekundy.

1/30

O nový český rekord v rychlostním lyžování se zasloužil Radek Čermák

Na mistrovství světa v rychlostním lyžování byl překonán starý český rekord. Svou jízdou se o něj čestně zasloužil lyžař Radek Čermák.

4/27

Radek Čermák obhájil 6. místo v žebříčku světového poháru

Ačkoliv se Radek umístil celkově na 6. místě ve světovém poháru, letošní zimní sezonu popisuje jako smolnou. A že k tomu má patřičné důvody.

4/10

Radek Čermák obsadil 5. místo ve švédském Idre

Koncem března (24 a 25. 3. 2012) se ve švédském Idre jel 2x závod Světového poháru ve SPEED Ski. Zimní podmínky však vůbec nepřály, a tak se startovalo z levelu CHICKEN cca 50m pod vrcholem nejprudší sjezdovky světového poháru CHOCKEN. Radek však nakonec se svými hůlkami Leki vybojoval parádní 5. místo.

1/20

Radek Čermák vyhrál MČR ve Speed Ski závodu

O víkendu se v Rakouském Lackenhofu jel první SPEED Ski závod sezóny 2012, jednalo se o FIS (International Ski Federation) závod, mistrovství Rakouska a zároveň Mistroství ČR, které Radek Čermák vyhrál.

5/26

Radek Čermák získal skvělé 3. místo na Světovém šampionátu v rychlostním lyžování

Sice trochu opožděně, ale přeci. Naše harrachovská raketa Radek Čermák získal nádherné třetí místo v závodě SPEEDSKI MASTER 2011. Tento prestižní závod, který se letošní rok konal v rakouském Verbieru, představuje opravdové adrenalinové jezdce, takže Radkovi gratulujeme za tak skvělý výkon i odvahu.