Mladá Boleslav v úvodu zlínského finále působila zakřiknutě a v prvních deseti minutách ani pořádně neprověřila osmnáctiletého brankáře Vítkovic Gurkovského, který nastoupil do finále místo dlouhodobě zraněného Součka. Z dobrých pozic sice pálili Natov s Tomášem Chroustem, ale oba přestřelili.
Víc práce měl tou dobou strážce boleslavské brány Bauer, počínal si soustředěně a předváděl jisté zákroky, leč na konci 10. minuty nestačil na Firdovu dorážku z malého brankoviště.
Do 350 kilometrů vzdáleného Zlína dorazilo podpořit boleslavský tým přes 70 příznivců a poprvé jásali v 17. minutě, když Tadeáš Chroust tečoval Kološovu ránu z poloviny hřiště.
Hrál se rychlý florbal, místy nahoru-dolů, ale oproti úvodu postupně čím dál více kontrolovala míček Boleslav. A po polovině zápasu podruhé udeřila, Curney otočil na 2:1.
Pro závěr byla zásadní krásná trefa Natova ve 49. minutě, který posunul Boleslav do vedení 3:1.
Ještě blíž mohla být Boleslav v 53. minutě, ale Pluhař zakončoval rychlý brejk do horní tyčky.
V závěru tým v černém přežil obětavě přežil oslabení, a pak sám hrál přesilovku po faulu Komačky na Novotného vracejícího se z trestné lavice. V poslední minutě už Vítkovice marně zkoušely hru v šesti.
Mladá Boleslav je zpátky na pohárovém trůnu!
zdroj: www.florbalmb.cz