LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

David Koribský a Iditarod

Iditarod Trail Inivitational je považován za jeden z nejtěžších vytrvalostních závodů na světě, který probíhá v opravdu náročných podmínkách, napříč celou Aljaškou. V závodě se testují fyzické, morální a psychické schopnosti účastníků závodu.

zavod listoprdak 09_2..jpgZ Čechů tento závod jako první absolvoval v roce 2007 Jan Kopka, který trasu o délce 1100 mil napříč Aljaškou projel na kole, a podařilo se mu v této kategorii zvítězit. V dalším ročníku tohoto závodu, který odstartuje 28. února 2010 v aljašské osadě Anchorage, nastoupí jako jediný Čech právě David Koribský. Jeho cílem je zdolat tuto trasu jako první Čech po svých, a to pěšky/během. Technickou oporu v závodu zajistí Davidu Koribskému společnost SPORT KONCEPT, která mu poskytne hole LEKI (jak na závod, tak i na přípravu - konkrétně se jedná o modely LEKI Aergon II, LEKI Extreme a LEKI Instructor), vařič GO SYSTEM a brýle SWANS.

A co říká k účasti v závodu David Koribský: „Mým cílem je pokus o zdolání tohoto závodu a být prvním Čechem, kterému se to podaří po vlastní ose a zanechat stopu v tomto ledovém království dobrodruhů. V případě úspěšného dokončení závodu 2010 se budu chtít nominovat i do delší etapu tohoto závodu, a to na 1100 mil, jehož cíl je až v samotném Nome. K tomu je ale nejdříve zapotřebí absolvovat v jednom ročníku vzdálenost 350 mil."

Dále dodává: „Jsem rád, že se mi podařilo se spojit se SPORT KONCEPTEM, který mi bez okolků podal pomocnou ruku. Nejprve jsem hledal kvalitní hole a volba samozřejmě padla na LEKI. Paradoxně nejtěžší bylo prozatím zjistit, jaké hole přesně potřebuji. Ptal jsem se sám sebe, zda zvolit teleskopické, které jsou na sáních skladnější, ale co když i přes kvalitu LEKI zamrznou a tam je opravdu neohřeji. Nakonec jsem po několika mailech a přečítání diskuzí účastníků jsem zjistil, že potřebuji obojí, a to jak teleskopické, tak i s fixní velikostí. Nyní díky současným extrémním podmínkám mám alespoň ideální podmínky vyzkoušet, zda jsem zvolil správně. Na Aljašce už nebude čas na experimenty, tam už to bude boj o...........no doufám, že ne o život, ale o pěkné umístění. V tréninku pak používám i hole LEKI Instructor pro nordic walking či nordic running."

Dny do samotného startu závodu se začínají pomalu blížit, a tak se stupňuje i samotná fyzická příprava. Příležitostně se snažím zpestřit si naběhané kilometry o nějaký ten místní závod, a tak jsem se například koncem listopadu zúčastnil 2. ročníku běžeckého závodu Listoprďák, který se konal v okolí Týna nad Bečvou. V průběhu prosince - února mám v plánu trénovat v Jeseníkách v náročném horském terénu. Přípravu zde jsem již započal a díky speciální běžecké obuvi do sněhu a holím LEKI to jde báječně. V únoru se zúčastním již podruhé 24hodinového závodu na běžkách v okolí Paprsku. Cíl je jednoznačný, překonat hranici 150 km z minulého roku.

Trénink a příprava jsou opravdu nutné. Pravidla závodu jsou totiž nemilosrdná. Ze strany organizátorů nemají závodníci žádnou podporu. Každý závodník je sám zodpovědný za své vybavení do závodu. Zajistit si předem musí veškeré nutné vybavení a potraviny, které je potřeba předem letecky zaslat do průchozích bodů na trase závodu. Stejně tak je důležitá i příprava věcí s sebou, které každý závodník táhne na saních. Během závodu nejsou účastníci spojeni s okolním světem, mobilní telefony ani vysílačky v mrazu prakticky nefungují. Je to zkrátka závod na vlastní nebezpečí.

Podrobnější informace o závodu Iditarod Trail Invitational najdete zde: http://www.alaskaultrasport.com.

Blog Davida Koribského najdete na http://iditarod.webnode.cz/