POC

Mizuno

Vypnout pozadí

Carlsbad Ski Sprint 2011 vyhrál Šlesinger s hůlkami Leki

Na druhý svátek vánoční se v Karlových Varech uskutečnil již po páté tradiční závod ve sprintu - Carlsbad Ski Sprint. Na startu se sešlo celkem sedm týmů. Za český tým sice kvůli nemoci chyběl Lukáš Bauer, za to ho do dvojice se startovním číslem tři vystřídal Michal Šlesinger. Napínavá podívaná nakonec pro český běžečko-biatlonový pár vyústila v zasloužené vítězství.
FireShot Screen Capture #125 - 'Carlsbad Ski Sprint 2011 - Karlovarský deník' - karlovarsky_denik_cz_multimedia_galerie_3484150_html_section=1,7.jpg

Ve sprintu volnou technikou český pár vyhrál ve všech čtyřech rozjezdech a do finále se Martin Koukal postavil do dráhy číslo jedna, vlevo, nejblíž k mantinelu, aby měl co nejkratší cestu do úvodní pravotočivé zatáčky. Favoritem číslo jedna byli jak jinak než Češi. Ve stoupání se před Koukala dostal Němec Thomas Freimuth se startovním číslem čtyři, kterého však Martin při klesání opět dojel a na prvním místě tak předával Šlesingerovi, který měl pouze mírný náskok před Němcem Oliverem Wünschem. Avšak v horní obrátce Šlesinger zaváhal, překřížily se mu lyže a propadl na druhé místo. Martin Koukal ztrátu vyrovnal a další předání již proběhlo opět ve vedoucí pozici načež si tak Češi jeli pro vítězství.

Oba dva si závod užili: „Martin po mém karambolu předvedl parádní výkon, kdy nás nazpět dostal do vedení. Na trati jsme nebyli slabí, naopak byli jsme silní a nakonec jsme to dokázali proměnit ve vítězství.“ Sděluje Martin Šlesinger

Výsledky exhibice v běhu na lyžích Carlsbad Ski Sprint 2011 v Karlových Varech - sprint dvojic volnou technikou: 1. ČR (Koukal, Šlesingr), 2. Německo (Freimuth, Wünsch), 3. Polsko (Michalek, Ligocki).

Partnerem exhibičního závodu byla značka špičkových holí a rukavic Leki, na které nedá dopustit ani náš biatlonista Šlesinger.