LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

Fourcrosařka Terka Votavová na 7. místě ve Val Di Sole (IT)

Tereza je poslední dobou hodně na cestách. Série 4X závodů nahrazující Světový pohár totiž zvolila parádní termíny, a to hned tři závody po sobě, Itálie, Skotsko a Německo. V následujícím reportu se dozvíte, jak Terezea přišla k sedmému místu ve Val Di Sole v Itálii.
fort_will.jpg

Příjezd do Itálie byl celkem divoký v tom, že z auta jsme šli rovnou trénovat. No, trénovat. Spíš se jen tak svézt, seznámit s dráhou, protože po 8 hodinách v autě a vstávačce ve 4:00 ráno, se tomu úplně nedá říkat trénink. Ale díky tomu, že je dráha už několik let stejná a poměrně jednoduchá, to vůbec nevadilo.

Další den byl opět trénink a pak rovnou kvalda. Byla jsem celkem nervózní, protože na drahách tohohle typu povětšinou nejsem mistr světa. Šlapavá rovina není nic pro mě. Bylo sucho, takže se prášilo a strašně moc to klouzalo. Připadala jsem si, jak Kokosy na sněhu, když poprvé vlezli na ledovou plochu. Kvalifikovala jsem se na 11. místě. Co Vám budu povídat. Zklamaná jsem byla dost, protože jsem chtěla startovat z druhé dráhy. A takhle špatně jsem se už dlouho neumístila.

Další den jsem si pořádně odpočinula a pak v tréninku trénovala vnitřky zatáček a vyšlapávání z nich, abych mohla v závodě čarovat. Cítila jsem se dobře. Nebylo ani tak šílené horko, jako při kvalifikaci, což mi moc pomohlo. Do první rozjížďky jsem šla se soupeřkami, které mi ještě minulý rok strašně nandávaly. ,,Dneska ne, holky, dneska ne." Říkala jsem si v rampě. Start a Votavová v první zatáčce poslední. Doprčic. Předjela mě i ta, která dolů snad couvala. ,,Tak to teda ne, já chci postoupit." A nadjela jsem si do první zatáčky, zavřela jsem to blízko ke kolíku, ale ztratila jsem rychlost a nepodařilo se mi prodrat do předu, tak jsem to rozšlapala, druhou zatáčku jsem vyčkávala a do třetí už jsem najížděla jako třetí v pořadí. ,,Super, tak ještě jednu a máš postup." I když málem jsem šla go down, protože se mi dres chytil za řidítka soupeřky.  Našeptával mi vnitřní hlas. Snažila jsem se zrychlit, co to šlo a doufala, že mi Brasilka ještě pomůže a třeba něco neskočí (protože v tréninku sice najížděla profi sekci, ale jinak vypadala, že neumí ani chodit). Jela jsem si to svoje, jak nejrychleji to šlo. A samože Brasilka vyměkla a já ji přešlapala. Pak už jsem si jen po zbytek dráhy držela 2. postupový flek a bylo vymalováno.

Přiznávám, že jsem byla šťastná, jak už dlouho ne. Další rozjížďka rozhodovala o malém a velkém finále. Opět start na nic. Takže to samé - první zatáčka noha ven, akorát tentokrát se jí nechtělo zpátky, takže další dvě rovinky ve znamení "lovení pedálu“, a Španělka, která mi loni nandávala, mi letos opět nandala. To se nemělo stát. Škoda, du do malýho finále. Znova jí to nenechám. Naštvaně jsem si stoupla znovu do rampy s jediným cílem- nenechat se od Španělky. Start a první zatáčku zase poslední. No to ne. ,,Co tam na tom startu děláš ty osle?!" Mlátím se v duchu do hlavy a opět vyndavám mx nožičku, tentokrát však nacvakávám hned a Španělku přešlapávám. Na ty ostatní už ale nemám. Snažím se aspoň jednu ještě po dráze dostat, ale je to na mě moc rovné a nemám šanci. Takže končím se 7. flekem. Jsem spokojená, i když v hloubi duše mě to finále mrzí. Na druhou stranu jsem se takhle dobře už dlouho neprodírala dopředu, natož z tak hrozné kvalifikační pozice. A tím byl 3. závod 4X Pro Tour za mnou.

Terka vždy závodí v oblečkách od značky Maloja