LEVELSPORTKONCEPT – vše pro sport

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Gatorade

NÁPOJ VÍTĚZŮ

Nejprodávanější sportovní nápoj na světě

Maloja

FUNKČNÍ OBLEČENÍ

Konečně krásné oblečení pro outdoor

Kästle

Legenda se vrací

Velký comeback rakouského lyžařského giganta na scénu

Mitas

ČESKÉ KVALITNÍ PLÁŠTĚ

Kvalitní pláště ELITE jsou základem každého kola

Mico

FUNKČNÍ SPODNÍ PRÁDLO A PONOŽKY

Italská kvalita již od roku 1970

Lezyne

CYKLISTICKÉ DOPLŇKY

Již 10 let na trhu nejdokonalejších cyklo doplňků

SWANS

Lyžařské a plavecké brýle

Styl a optika bez kompromisů

R-JET

Pletené pokrývky hlavy

České pletené kulichy, čelenky a funkční šátky na hlavu

ROHNER

Funkční ponožky

Ponožky pro sport i módu ze Švýcarska

BikeworkX

MAZIVA A ČISTOTA PRO KOLA

Unikátní dvousložkové mazivo a doplňky pro kola

LEKI

Kvalitní hole a rukavice

První bezpečností vázání na lyžařské holi Trigger S

KJUS

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Špičkové funkční oblečení pro lyžování, golf a další sporty

POC

HELMY, BRÝLE A OCHRANA PÁTEŘE

Vše pro ochranu života a snížení následků nehod

Mizuno

SPORTOVNÍ OBUV, OBLEČENÍ & DOPLŇKY

Japonská kvalita sportovních produktů již od roku 1906

Vypnout pozadí

4. místo pro Terku Votavou v závodě Enduro Race Kouty

Bojovnice Tereza Votavová prožila na prvním dílu Specialized Enduro Serie opravdové peklo. Více jak tři čtvrtiny trati, včetně rychlostních zkoušek, absolvovala s nefunkční sedlovkou a zánětem v koleni. I přes nepřízeň však předvedla své bikerské dovednosti a závod dokončila na skvělém 4. místě.
2013-07-10_092929.jpg

Závod Enduro Race Kouty, který se konal poslední červnový víkend v Koutech nad Desnou, byl pro fourcrossařku Terku Votavovou skutečným bojem.

Na víkendové závodění vyrazila s odhodláním užít si víkend plný terénního ježdění v horách. V pátek večer si ještě stihla zařádit s kolegou Přémou Tejchmanem na pořádně zabláceném trailu.

Sobota byla, co se týče ježdění, trochu odlehčená. Přeci jenom bylo potřeba šetřit si síly na nedělní závod. Během dne se na místo pomalu začali sjíždět i další závodníci.

V neděli ráno čekalo závodníky probuzení do trochu demotivujícího deštivého počasí. Tak jako tak, na startu se postavilo 126 riderů, z toho 9 žen. Všechny čekala 39 km dlouhá trať, kterou bylo potřeba zdolat ve stanoveném časovém limitu 4,5 hodiny a zároveň získat co nejlepší čas na čtyřech měřených úsecích. Jezdci byli na trať vypouštěni ve skupinkách po pětadvaceti.

V první části závodu Terku potrápila sedlovka, která se nechtěla vysouvat a tak si Terka musela několik úseků oddřít ve stoje, což jí ubralo síly a pro zánět v koleni, který Terku trápil to nebylo zrovna ideální. Před druhým měřeným úsekem čekalo na Terku další stoupání. Sedlovka opět začala zlobit a koleno se pomalu začínalo bouřit. Terka se nevzdávala a šlapala jako o život. Do cíle měřeného úseku ale dojela s pocitem, že její vazy každou chvíli explodují. Z dalšího výšlapu už měla Terka trochu obavy. Na výjezdu po asfaltce zkoušela na lehčí převody trochu probrat svaly. Následovala trochu bezmocná snaha přimět levé koleno ke stejné práci jako pravé. Terka několikrát zastavila a odpočívala, ale bolest se pořád zhoršovala. Několik riderů co Terku předjelo jí hecovalo ať to ještě zkusí vytáhnout do kopce a na sjezdu si zase dotáhnout čas. Povzbuzení zafungovalo a Terka vyrázila s klukama vstříc kopci. S bolestí, která jí vrhala slzy do očí a s kolegou po boku, který jí bez přestání povzbuzoval, se nakonec vyšplhala na kopec. Nutno dodat, že sedlovka už se k životu neprobrala.

Poslední dvě rychlostní zkoušky dala s křečemi ve stehnech. Ke svému údivu dokonce předjela víc lidí než na prvních dvou sjezdech. Chuť být už v cíli se měnila v záložní zdroj energie a i přes myšlenky ohledně zpátečky do depa a nedokončení závodu se Terka dostala do cíle a získala neskutečné 4. místo! 

 

zdroj: enduroserie.cz